niedziela 27 września 2020

Damiana, Mirabeli, Wincentego

reklama

Skuteczniej w turystyce

Skuteczniej w turystyce - fofo: freeimages.com / Waldemar Więckowski
fofo: freeimages.com / Waldemar Więckowski 

Jak przystąpić do założenia działalności związanej z turystyką wiejską? Jak skutecznie promować własne gospodarstwo, wreszcie – jak zapewnić mu niepowtarzalny klimat? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań będą poszukiwać uczestnicy projektu „Menager turystyki wiejskiej”.

Celem projektu, prowadzonego przez Lokalną Organizację Turystyczną „Marina”, jest podniesienie wiedzy i kompetencji osób prowadzących działalność w branży turystycznej, a także tych, którzy taką działalność dopiero zamierzają podjąć. Szkolenie, które odbędzie się w dniach 9-10 października, obejmuje zarówno panel teoretyczny, jak i terenowe zajęcia praktyczne. W pierwszym dniu zajęć omówimy między innymi aspekty prawne prowadzenia działalności, sposoby pozyskiwania środków finansowych, ale pochylimy się też nad kwestiami skutecznej reklamy i marketingu.

reklama

Drugi dzień szkolenia to już zajęcia praktyczne, obejmujące wyjazd studyjny do dobrze prosperujących gospodarstw o różnym profilu działalności. To dla adeptów branży turystycznej szansa, żeby podpatrzeć mechanizmy sprawnie funkcjonujących obiektów, i w przyszłości przenieść je na grunt własnej działalności.

Zaplanowano, że w projekcie weźmie udział 15-20 osób zamieszkujących na terenie działania LGD „Solidarni w Partnerstwie”, co oznacza, że projekt dotyczy mieszkańców gmin Golina, Grodziec, Rzgów, Rychwał, Stare Miasto i Tuliszków. Zainteresowani udziałem w projekcie mogą do końca września zgłaszać się do biura Lokalnej Organizacji Turystycznej „Marina”, znajdującego się przy ulicy Dworcowej 2 w Koninie.

Zwieńczeniem przedsięwzięcia będzie wydanie folderu prezentującego walory turystyczne wybranych gmin, a także promującego podmioty turystyki wiejskiej. Publikacja będzie rozdysponowana wśród zainteresowanych turystów m. in. w Centrum Informacji Turystycznej w Koninie, a także na branżowych imprezach targowych.

reklama

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” – mały projekt Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

IJP

Skuteczniej w turystyce

Podobne artykuły

Rusza zbiórka dla pogorzelców z Zadwornej....

Rusza zbiórka dla pogorzelców z Zadwornej. Można...

z wczoraj
Po pożarze domu w Zadwornej. Potrzebna pomoc...

Po pożarze domu w Zadwornej. Potrzebna pomoc...

25 wrz.
Pożar budynków gospodarczych i mieszkalnego w...

Pożar budynków gospodarczych i mieszkalnego w Zadwornej

24 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama