sobota 01 października 2022

Heloizy, Igora, Remigiusza

13°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Skuteczniej w turystyce

Skuteczniej w turystyce - fofo: freeimages.com / Waldemar Więckowski
fofo: freeimages.com / Waldemar Więckowski 

Jak przystąpić do założenia działalności związanej z turystyką wiejską? Jak skutecznie promować własne gospodarstwo, wreszcie – jak zapewnić mu niepowtarzalny klimat? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań będą poszukiwać uczestnicy projektu „Menager turystyki wiejskiej”.

Celem projektu, prowadzonego przez Lokalną Organizację Turystyczną „Marina”, jest podniesienie wiedzy i kompetencji osób prowadzących działalność w branży turystycznej, a także tych, którzy taką działalność dopiero zamierzają podjąć. Szkolenie, które odbędzie się w dniach 9-10 października, obejmuje zarówno panel teoretyczny, jak i terenowe zajęcia praktyczne. W pierwszym dniu zajęć omówimy między innymi aspekty prawne prowadzenia działalności, sposoby pozyskiwania środków finansowych, ale pochylimy się też nad kwestiami skutecznej reklamy i marketingu.

reklama

Drugi dzień szkolenia to już zajęcia praktyczne, obejmujące wyjazd studyjny do dobrze prosperujących gospodarstw o różnym profilu działalności. To dla adeptów branży turystycznej szansa, żeby podpatrzeć mechanizmy sprawnie funkcjonujących obiektów, i w przyszłości przenieść je na grunt własnej działalności.

Zaplanowano, że w projekcie weźmie udział 15-20 osób zamieszkujących na terenie działania LGD „Solidarni w Partnerstwie”, co oznacza, że projekt dotyczy mieszkańców gmin Golina, Grodziec, Rzgów, Rychwał, Stare Miasto i Tuliszków. Zainteresowani udziałem w projekcie mogą do końca września zgłaszać się do biura Lokalnej Organizacji Turystycznej „Marina”, znajdującego się przy ulicy Dworcowej 2 w Koninie.

Zwieńczeniem przedsięwzięcia będzie wydanie folderu prezentującego walory turystyczne wybranych gmin, a także promującego podmioty turystyki wiejskiej. Publikacja będzie rozdysponowana wśród zainteresowanych turystów m. in. w Centrum Informacji Turystycznej w Koninie, a także na branżowych imprezach targowych.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” – mały projekt Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

reklama

IJP

Skuteczniej w turystyce

Podobne artykuły

W Tuliszkowie mają

W Tuliszkowie mają "Szatnie na medal"

23 wrz.
Pogoda nie odstraszyła młodych sportowców....

Pogoda nie odstraszyła młodych sportowców. Narodowy...

20 wrz.
Nie daj się jesiennej chandrze! Aktywny weekend...

Nie daj się jesiennej chandrze! Aktywny weekend w...

16 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama