czwartek 13 sierpnia 2020

Elwiry, Hipolita, Radosławy

reklama

Kończak: Dożynki w mieście to szydera!

Kończak: Dożynki w mieście to szydera! - Kadr z części artystycznej dożynek
Kadr z części artystycznej dożynek 

- Dożynki w mieście Turek to satyra, a nie święto ciężko pracujących rolników! - grzmiał podczas wczorajszej (18.09) sesji Rady Gminy Turek przewodniczący Edward Kończak. Radny z Wietchinina apelował, aby w przyszłych latach wydarzenie organizować wyłącznie na terenie gminy wiejskiej.

Dnia 31 sierpnia br., na terenie OSIR, przy ul. Armii Krajowej w Turku, odbyły się Miejsko-Gminno-Parafialne Dożynki. Po uroczystej mszy w Kościele pw. Św. Barbary, barwny korowód niosący wieńce, przeszedł ulicami miasta. Skąd dożynki w mieście? Władze miasta oraz otaczającej go zewsząd gminy wiejskiej, organizują imprezę wspólnie. W ubiegłym roku dożynki odbywały się w Cisewie, a dwa lata temu na terenie turkowskiego OSIR.

reklama

Edwardowi Kończakowi nie chodziło nawet o to, że spiker mylił godności zebranych, a jego samego „przechrzcił” na Kociniaka, o czym wspomnieliśmy w relacji z wydarzenia. Według przewodniczącego Rady sam fakt, że święto rolników odbywa się w mieście, jest nie do pomyślenia. – Panu burmistrzowi Czapli kończą się rolnicy z terenu miasta do roli starostów – ironizował wzburzony przewodniczący.

 Dożynki w mieście zakrawają na szyderę, jak to się mówi w języku młodzieżowym. To była bardziej satyra, a nie święto ciężko pracujących rolników – grzmiał Kończak, który chwilę później, dla kontrastu, wspomniał o powiatowych dożynkach w Tuliszkowie.  Było tam bardzo ciepło i ciekawie – chwalił przewodniczący gminnej Rady.

md

Kończak: Dożynki w mieście to szydera!

Podobne artykuły

Tuliszków. 9 godzin obrad Rady Miejskiej i brak...

Tuliszków. 9 godzin obrad Rady Miejskiej i brak...

10 sierp.
Absolutorium i wotum zaufania dla Zarządu...

Absolutorium i wotum zaufania dla Zarządu Powiatu...

30 lip.
XXIV Sesja Rady Miasta Turek w formie...

XXIV Sesja Rady Miasta Turek w formie...

29 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama