sobota 08 sierpnia 2020

Izy, Rajmunda, Seweryna

reklama

Nowy dyrektor SP ZOZ potrzebny od zaraz

Nowy dyrektor SP ZOZ potrzebny od zaraz
 

Nie ma miesiąca, by w lokalnych mediach nie powracała kwestia kolejnych problemów turkowskiego szpitala. W najbliższych tygodniach znów o SP ZOZ pisać się będzie niemało, ponieważ władze powiatu zaczynają szukać nowego dyrektora tejże placówki. Owe poszukiwania martwią m.in. radnego Jana Koniecznego, który podczas sesji Rady Powiatu głośno zastanawiał się, czy aby szpital nie zyska dyrektora nie tyle wybitnego, co dobrego bo taniego.

Jak można było usłyszeć podczas sesji Rady Powiatu Tureckiego, Zarząd Powiatu podjął uchwałę o ogłoszeniu konkursu: – Rozpoczęły się procedury. Wydział Zarządzania Kryzysowego prowadzi postępowanie przygotowawcze. Dnia 1 października odbędzie się posiedzenie Rady Społecznej SP ZOZ, na którym ten temat będzie poruszany. Wtedy wytypowany zostanie przedstawiciel do Komisji Konkursowej. W jej skład wejdą cztery osoby, w tym jeden lekarz oraz przedstawiciel wyznaczony przez Zarząd.

reklama

Starosta Bartosik stwierdził też - odpowiadając na pytanie radnej Dzieciątkowskiej-Pieścik, która dociekała kiedy konkurs zostanie rozstrzygnięty, jeśli będzie przebiegał bez problemów - że postępowanie konkursowe powinno zostać zakończone jeszcze w tym roku.

Głos w sprawie obsadzenia stanowiska dyrektora SP ZOZ zabrał także radny Jan Konieczny, który zastanawiał się, czy władze powiatu będą starały się pozyskać kogoś, kogo zadowoli uposażenie rzędu 7 000 - 8 000 zł miesięcznie: – Chcę powiedzieć, że nikt poważny nie przyjdzie za taką kwotę (…) W dzisiejszych czasach, za pracę na tak poważnym stanowisku, gdzie zarządza się tyloma ludźmi, to jest naprawdę bardzo niska kwota.

AW

Podobne artykuły

Absolutorium i wotum zaufania dla Zarządu...

Absolutorium i wotum zaufania dla Zarządu Powiatu...

30 lip.
Wideo: Ratownicy medyczni z SP ZOZ w Turku nie...

Wideo: Ratownicy medyczni z SP ZOZ w Turku nie...

26 lip.
Dziewięć nowych zakażeń i druga ofiara...

Dziewięć nowych zakażeń i druga ofiara koronawirusa...

11 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama