poniedziałek 20 września 2021

Eustachego, Faustyny, Renaty

10°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Gmina Turek odblaskową gminą

Gmina Turek odblaskową gminą
 

Przy dzisiejszym wciąż zwiększającym się ruchu pojazdów, zapewnienie najmłodszym bezpieczeństwa na drodze to zadanie wręcz priorytetowe. Przykładem w tej materii „świeci” tudzież "błyszczy" od teraz gmina Turek. Setki przedszkolaków i uczniów tamtejszych szkół otrzymają specjalne, odblaskowe kamizelki, dzięki którym będą widoczni dla kierowców pojazdów.

Akcja wręczenia najmłodszym kamizelek została zainaugurowana w dniu 3 października. W piątkowym spotkaniu w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Słodkowie wzięli udział m.in. dyrektor Tomasz Kościankowski, wójt Karol Mikołajczyk i komendant Komendy Powiatowej Policji w Turku – mł. insp. Grzegorz Gibaszek. Najmłodszych zdecydowanie nie trzeba było namawiać do założenia kamizelek. Dzieci z nieukrywanym zadowoleniem szybko przebrały się w odblaskową odzież, by później zrobić sobie zdjęcia z panami policjantami. Młodzi słodkowianie odwdzięczyli się inicjatorom akcji, prezentując gościom uroczystości krótki program artystyczny.

reklama

Piątkowe obdarowanie części młodych mieszkańców gminy Turek odblaskami bynajmniej nie będzie dla jej władz i policjantów momentem spoczęcia na laurach. Ogółem w ramach akcji „Odblaskowa Gmina” rozdysponowane ma zostać wśród dzieci i młodzieży aż 950 kamizelek i ponad tysiąc breloczków.

Należy mieć nadzieję, że o odblaskach w gminie Turek pamiętać będą nie tylko dzieci, ale i pełnoletni członkowie ich rodzin, ponieważ teraz niezależnie od tego, czy jesteśmy pieszym czy rowerzystą, dzieckiem, nastolatkiem czy dorosłym, musimy obowiązkowo zaopatrzyć się w elementy odblaskowe. Do niedawna tylko osoby do 15 roku życia musiały - poruszając się poza obszarem zabudowanym po zmierzchu - być wyposażone w przynajmniej jeden taki element. Wytyczne te uległy jednak zaostrzeniu. Na mocy nowelizacji ustawy "Prawo o ruchu drogowym" do wspomnianego posiadania choć jednego odblasku zobowiązani będą wszyscy piesi i rowerzyści bez względu na wiek. Pieszy nie będzie musiał posiadać odblasków w przypadkach poruszania się chodnikiem, w strefie zamieszkania, czy też drogą przeznaczoną wyłącznie dla ruchu pieszego.

AW

Podobne artykuły

''Jesteśmy tu, jak zawsze, w czerwonych...

''Jesteśmy tu, jak zawsze, w czerwonych koszulkach,...

29 lip.
 Sukces uczennicy ZSP Słodków w Konkursie...

Sukces uczennicy ZSP Słodków w Konkursie Youngstar

26 czerw.
Wideo: Na podwójnej ciągłej i z nadmierną...

Wideo: Na podwójnej ciągłej i z nadmierną prędkością...

26 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama