wtorek 29 września 2020

Michaliny, Michała, Rafała

reklama

Pies nie da się złapać radnemu

Pies nie da się złapać radnemu
 

Z problemem wałęsających się psów mieszkańcom powiatu tureckiego ostatnio kojarzą się głównie Turkowice, a to za sprawą zagryzień owiec i cielaków. O kłopocie polegającym na tym, że także po Chylinie tu i ówdzie błąka się bezpański pies, mówił podczas XLVII sesji Rady Gminy Władysławów Sławomir Cieślak. – To złapać go, my go zabierzemy – stwierdził wójt.

Podczas ostatniej sesji w UG Władysławów mówiło się nie tylko o tym, że od teraz gmina będzie wysyłać czworonogi do schroniska w Wojtyszkach. Radny Cieślak od razu wskazywał bowiem, gdzie można znaleźć czworonogi kwalifikujące się do pochwycenia. Samorządowiec mówił, że już na poprzedniej sesji interpelował w sprawie chylińskich psów: – Ja o te pieski nieszczęśliwe walczę.  Miałem dostać odpowiedź na piśmie, pan wójt o mnie zapomniał.

reklama

Które pieski? Z informacji, które ja mam wynika, że tam służby były, ale to nie jest tak, że można spotkać te psy – mówił wójt wskazując, że pies jako zwierzę ma to o siebie, że niełatwo jest się na niego natknąć. Radny Cieślak jednak nie odpuszczał. – Cały czas są. Ja ja bym mógł go złapać, to bym przywiózł go – stwierdził sołtys. – To złapać go, my go zabierzemy – rzucił w odpowiedzi wójt. – A nie, nie da się złapać. Żeby dał się złapać, to bym go przywiózł – zapewniał radny.

Całą sytuację skwitował inny z radnych. – Ale mądry pies, ale mądry – stwierdził radny Stasikowski. Radnego poprą na pewno w chwaleniu przebiegłych czworonogów miłośnicy zwierząt, zbulwersowani pomysłem oddawania zwierząt do schroniska w Wojtyszkach.

AW

Podobne artykuły

Finansowe podsumowanie półrocza w gm. Władysławów

Finansowe podsumowanie półrocza w gm. Władysławów

z dzisiaj
Andrzej Wojtkowiak za obniżeniem diet....

Andrzej Wojtkowiak za obniżeniem diet. Większość...

23 wrz.
Sesja Rady Miejskiej w Turku. Radni chcą...

Sesja Rady Miejskiej w Turku. Radni chcą odbudowy...

18 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama