sobota 26 września 2020

Cypriana, Justyny, Łucji

reklama

Strażacy z Kun chcą 80 tys. zł

Strażacy z Kun chcą 80 tys. zł - foto: freeimages.com / Marcin Rolicki
foto: freeimages.com / Marcin Rolicki  

Choć samorządowcy myślą głównie o listopadowych wyborach, to przecież czas już myśleć o tym, jaki kształt powinien mieć budżet danej gminy w roku 2015. Myślą o tym m.in. druhowie z Kun, którzy liczą na otrzymanie sporej dotacji.

Ochotnicza Straż Pożarna w Kunach zwróciła się do wójta Krzysztofa Zająca i Rady Gminy Władysławów o dofinansowanie kwotą 80 000 zł działania mającego na celu zmianę wozu bojowego jednostki w roku 2015. Druhowie prośbę swą uzasadnili tym, że mają w planach sprzedaż dwóch swoich samochodów, a następnie zakup nowszego wozu, z napędem na dwie osie, więc pieniądze od gminy również przydałyby się. Strażacy wskazują ponadto, że przekazanie dotacji jest o tyle uzasadnione, że OSP w Kunach typowana jest do systemu krajowego i posiada kompletny sprzęt, potrzebny do ratownictwa drogowego. Co ważne - jednostka na wspomniany cel otrzymała również dofinansowanie od mieszkańców w ramach funduszu sołeckiego.

reklama

Czas pokaże, czy wspomina prośba ma szansę być uwzględniona przez władze gminy. Wiadomo, że władysławowski budżet w ostatnich latach bywa napięty, a już teraz o ujęcie w nowym planie finansowym inwestycji w postaci wykonania oświetlenia ulicznego i nawierzchni asfaltowej na ul. Bolesława Chrobrego, Jana III Sobieskiego i Stanisława Poniatowskiego w Wyszynie proszą mieszkańcy tejże miejscowości.

AW

Podobne artykuły

Wypadek w Tarnowskim Młynie. Zderzenie dwóch...

Wypadek w Tarnowskim Młynie. Zderzenie dwóch mercedesów

18 wrz.
Listy do redakcji: Dofinansowania na strażackie...

Listy do redakcji: Dofinansowania na strażackie wozy...

30 kw.
Warsztaty z pożarów wewnętrznych dla jednostek...

Warsztaty z pożarów wewnętrznych dla jednostek OSP KSRG

10 lt.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama