czwartek 26 listopada 2020

Leona, Leonarda, Lesławy

-1/span/td °C Pogoda na kolejne dni »
reklama

Malanowska młodzież zaśpiewała na wesołą nutę

Malanowska młodzież zaśpiewała na wesołą nutę
 

W minioną niedzielę w Malanowie spotkali się miłośnicy dobrej muzyki i pięknych głosów. 26 października odbył się tam Gminny Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Na wesołą nutę”.

Wydarzenie gościła Świetlica Wiejska w Malanowie. Przegląd adresowany był do do uczniów szkół podstawowych i gimnazjum z terenu gminy Malanów. Występy 21 uczestników festiwalu oceniała publiczność, jak również Jury, w skład którego weszły trzy panie: Marzena Świderska, Anna Leszczyńska i Joanna Adamczyk. Gdy Jury udało się na naradę, czas publiczności umiliły występy zespołów Akcent i Akord. W trakcie imprezy wszystkim zebranym zaprezentowali się też współpracujący obecnie z sobą członkowie zespołów Jarzębinki, Tradycja oraz chóru malanowskiego gimnazjum pod dyrekcją Katarzyny Tomczyk. 

reklama

Choć festiwal piosenki to dla dzieci i młodzieży głównie dobra zabawa oraz zdobywanie scenicznych szlifów, to jednak impreza rządziła się swoimi prawami, które zakładały wyłonienie zwycięzców. Wśród uczestników w wieku do 10 lat najlepszymi okazali się odpowiednio: Maja Grzelka (SP w Malanowie), Karol Kąciak (SP w Malanowie) i Oliwia Bukowiecka (SP w Dziadowicach), w kategorii 11-13 lat triumfowały Nikola Kulawiecka (SP w Miłaczewie), Nikola Stróż (SP w Malanowie) i Julia Wieczorek (SP w Malanowie), a w przypadku gimnazjalistów I miejsce swym występem wywalczyła Kinga Augustyniak, a tuż za nią na lokatach nr II i III znaleźli się Katarzyna Antczak  i Jakub Białas. Grand Prix festiwalu powędrowało do Karoliny Koralewskiej, z kolei z największego uznania w oczach publiczności cieszyć się mogła Katarzyna Antczak.

VII Gminny Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej "Na wesołą nutę" odbył się dzięki Centrum Kultury i Sztuki w Malanowie.

AW

Podobne artykuły

"Widzieć Inaczej" z Robertem Janowskim. Scena to...

20 paźd.
Sukces wychowanków Specjalnego Ośrodka...

Sukces wychowanków Specjalnego Ośrodka...

12 mrz.
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Turku...

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Turku po raz...

04-12-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama