niedziela 15 września 2019

Albina, Lolity, Ronalda

reklama

Karski wyliczył, ile Brudzew zyskał na współpracy z powiatem

Karski wyliczył, ile Brudzew zyskał na współpracy z powiatem
 

Koniec kadencji 2010-2014 do dobry moment na ocenę dotychczasowych działań. Takiego podsumowania dokonał podczas L sesji Rady Gminy Brudzew wicestarosta Władysław Karski, który mówił o tym, że choć bywały momenty trudne i tarcia na linii Brudzew-powiat, to i tak w gminie dokonano wiele pozytywnych zmian.

Jak zauważył Władysław Karski, praca w Radzie Powiatu nie należy do łatwych, ale mimo trudności wiele rzeczy udało się zrobić w ramach współpracy powiatu z gminą: – Wspomnę, że przez ten czas, kiedy jestem radnym powiatowym, wiele inwestycji z pomocą Rad Powiatu tej i tamtej kadencji udało się wykonać, chociażby dywaniki asfaltowe w Koźminie, z Krwon do Brudzewa, czy też częściowy remont drogi dojazdowej w Kozubowie. W tej kadencji jest to zrobienie drogi w Chrząblicach, kolektora deszczowego i położenie dywaników asfaltowych w Brudzewie i ostatnio -  co wszystkich cieszy - na ul. Piaski i Mickiewicza.

reklama

Obserwatorzy lokalnej sceny samorzadowo-politycznej doskonale pamiętają, jak potężnym zgrzytem było doprowadzenie do „klapy” realizacji „schetynówki” Janów-Brudzew. Przedsięwzięcie miało otrzymać dofinansowanie 50% wartości kosztorysowej inwestycji czyli ok. 2 500 000 zł, problem jednak w tym, że skądś musiało się wziąć pozostałe 50%. Władzom Brudzewa tak bardzo zależało na realizacji remontu tej drogi powiatowej, że pojawiły się propozycje przekazania powiatowi setek tysięcy złotych, aż ostatecznie pojawiła się zaskakująca deklaracja. Gmina Brudzew miała sama wyłożyć brakujące 2 500 000 zł, ale oczywiście pod pewnymi warunkami, na które miałby zgodzić się powiat i z których musiałby wywiązać się w przyszłości. Choć propozycja była hojna Zarząd Powiatu zdecydował zrezygnować z ubiegania się o pieniądze na remont wspomnianej drogi (przeciw takiemu zaniechaniu był tylko Władysław Karski). Wójt Krasowski udał się zresztą w kwietniu na sesję Rady Powiatu, by nieco rozmówić się z tworzącymi ją samorządowcami. Na zabranie głosu przyszło mu wtedy czekać 6 godzin, a w tym czasie niektórzy powiatowi radni byli zajęci tak pasjonującymi czynnościami, jak uruchomienie na swoich smartfonach internetu i wypisywanie komentarzy na Facebooku.

Do tematu tejże drogi odniósł się podczas L sesji Władysław Karski. – Są w pracy radnego momenty trudne. Takim momentem była sprawa modernizacji drogi Janów-Brudzew, która niestety nie została wykonana. Dziś informacja jest tego typu, że droga została zgłoszona ponownie do „schetynówek” i mogę już teraz oznajmić - aczkolwiek musimy poczekać do 31 listopada na ostateczne wyniki - że wstępna lista rankingowa kształtuje się w ten sposób, że droga załapała się i jest na 18 miejscu, a 20 weszło. (…) Wierzę, że ta droga zostanie zrobiona. Były już przymiarki do budżetu Rady Powiatu i pani skarbnik ujęła tę inwestycję w prognozie budżetowej na 2015 rok – mówił Karski dodając, że niedługo nowy „blask” zyskają drogi z Krwon do Bogdałowa i z Brudzewa do Janiszewa, a wielką inwestycją będzie też przebudowa mostu na Piaskach w Brudzewie.

Dziękuję za współpracę, za pomoc dla samorządu powiatowego, którą często okazywaliście jako radni. Dziękuję za merytoryczną dyskusję, jak i za sprzeczki. Mogliśmy się sprzeczać, ale czułem też zrozumienie z waszej stron – stwierdził podczas sesji Rady Gminy Brudzew

reklama

AW

Podobne artykuły

Dramatyczna sytuacja finansowa szpitala. Dług...

Dramatyczna sytuacja finansowa szpitala. Dług rośnie...

12 wrz.
Przyjęto uchwałę dotyczącą usuwania azbestu.

Przyjęto uchwałę dotyczącą usuwania azbestu.

30 sierp.
Wakacyjna sesja Rady Gminy Malanów

Wakacyjna sesja Rady Gminy Malanów

15 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama