sobota 19 września 2020

Januarego, Konstancji, Leopolda

reklama

Radni w Przykonie już pracują. Przewodniczącym nie Witczak, a Bryl

Radni w Przykonie już pracują. Przewodniczącym nie Witczak, a Bryl
 

Wybory już za nami i nowo wybrane Rady Gmin właśnie rozpoczynają swoją pracę. Jako pierwsi w naszym powiecie uczynili to w środę przykońscy samorządowcy.

Obrady w roli przewodniczącego rozpoczął – jako najstarszy z radnych – Czesław Witczak, który pogratulował wszystkim zebranym zwycięstwa w wyborach, uzyskania poparcia oraz głosów mieszkańców. W dalszej kolejności stosowne ślubowanie złożyli zarówno radni, jak i wójt Broniszewski, przed którym kolejna już kadencja. Później przyszedł czas na wybór przewodniczącego.

reklama

Maciej Bednarek zaproponował, by ponownie został nim Czesław Witczak, jako osoba z dużym doświadczeniem samorządowym, przewodniczący aż trzech kadencji, który zawsze pracował na rzecz mieszkańców, łączył radnych, a nie ich dzielił. Tuż potem kandydaturę Stanisława Bryla na przewodniczącego zgłosił Krzysztof Dygas. Podczas tajnego głosowania okazało się, że to właśnie Bryl wygrał zdobywając 8 głosów, podczas gdy Czesław Witczak uzyskał 4 głosy, a 1 radny oddał głos nieważny. Panowie Bryl i Witczak nie brali udziału w głosowaniu.

Nieco później przyszedł czas na kolejne decyzje. Wiceprzewodniczącymi Rady Gminy zostali Czesław Witczak i Maciej Bednarek, uformowano także składy komisji. Przewodniczącą Komisji Rewizyjnej została Ewa Zwolińska, a Komisji Rolnictwa i Ochrony Środowiska – Mariola Kominiarczyk. U władzy są też panowie - przewodniczącym Komisji Budżetu, Rozwoju Gospodarczego i Promocji będzie Andrzej Albert, a Komisji Oświaty, Zdrowia, Spraw Społecznych i Socjalnych Marek Bober.

AW 

Podobne artykuły

Sprzedaż alkoholu w gm. Przykona. Po której...

Sprzedaż alkoholu w gm. Przykona. Po której stronie...

8 wrz.
Przykona: Jak rolnikom oszacowano straty? Bryl...

Przykona: Jak rolnikom oszacowano straty? Bryl ma...

30-10-2018
Przykona: Kończąc kadencję podnieśli podatki....

Przykona: Kończąc kadencję podnieśli podatki. Na...

30-10-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama