sobota 19 września 2020

Januarego, Konstancji, Leopolda

reklama

Gm. Turek: Kolenda obiecał, że wróci i słowa dotrzymał

Gm. Turek: Kolenda obiecał, że wróci i słowa dotrzymał
 

Tak jak we Władysławowie dla wójta Krzysztofa Zająca nadchodzą lepsze czasy, przynajmniej w kwestii współpracy z Radą Gminy, tak i na większy komfort pracy może teraz liczyć również wójt Karol Mikołajczyk. Wyborczy sukces TS-u  sprawił, że nowa Rada Gminy Turek została zdominowana przez to ugrupowanie (12 mandatów na 15).

W poniedziałek 1 grudnia w powiecie tureckim odbyło się aż 9 sesji. Tego dnia o godz. 14:00 w sali Urzędu Gminy Turek przy ul. Ogrodowej spotkali się również samorządowcy z terenu tego samorządu. Zgromadzeni oprócz złożenia stosownej przysięgi musieli zająć się m.in. wyborem nowego przewodniczącego. Nowe rozstrzygnięcia okazały się bardzo korzystne dla wójta Karola Mikołajczyka. Wiceprzewodniczącym został nie kto inny, jak wyborczy „pogromca” doskonale znanego radnego Lucjana Filipiaka – nowy radny z Obrzębina Stanisław Kaczmarek. Z kolei wybór przewodniczącego był właściwie spełnieniem pewnej deklaracji, żeby nie powiedzieć przepowiedni.

reklama

Gwoli przypomnienia - gdy samorządowcy z terenu gminy Turek spotkali się na pierwszej sesji w roku 2013, dokonała się wówczas prawdziwa samorządowa rewolucja. Odwrócił się układ sił w Radzie, a Ireneusza Kolendę na stanowisku przewodniczącego zastąpił wtedy Edward Kończak. – Jak Chrystus zwyciężył śmierć i zmartwychwstał, to myślę, że i ja z tego się podniosę – mówił wówczas w trakcie XXIX sesji Ireneusz Kolenda i choć słowa te mogły wydać się kontrowersyjne, to jednak okazały się prawdziwe, bo oto w dniu 1 grudnia 2014 roku to właśnie radny Kolenda został nowym przewodniczącym Rady Gminy Turek.

AW
Foto: MD

Podobne artykuły

Sesja Rady Miejskiej w Turku. Radni chcą...

Sesja Rady Miejskiej w Turku. Radni chcą odbudowy...

z wczoraj
Tuliszków. 9 godzin obrad Rady Miejskiej i brak...

Tuliszków. 9 godzin obrad Rady Miejskiej i brak...

10 sierp.
Absolutorium i wotum zaufania dla Zarządu...

Absolutorium i wotum zaufania dla Zarządu Powiatu...

30 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama