czwartek 23 września 2021

Bogusława, Liwiusza, Tekli

17°C słabe opady deszczu Pogoda 7 dni »
reklama

Gm. Brudzew: Pasowanie na czytelnika

Gm. Brudzew: Pasowanie na czytelnika
 

Tegoroczne Pasowanie na Czytelnika Biblioteki w Koźminie miało niecodzienny przebieg, bowiem uroczystość rozpoczęła się od inscenizacji Kopciuszka w wykonaniu uczniów klasy IV. Mali aktorzy doskonale wcielili się w swoje role i wiernie oddali charakter odgrywanych postaci. Ich występ został nagrodzony gromkimi brawami, a zgromadzona publiczność nie szczędziła im słów uznania.

Dalsza część uroczystości odbywała się w bibliotece, gdzie bibliotekarki przekazały pierwszakom z Koźmina i Krwon informacje o książkach, ich poszanowaniu i zasadach zachowania się w bibliotece. Następnie uczniowie rozwiązywali krzyżówkę, której hasła związane były z postaciami literatury dziecięcej. W dalszej części pierwszoklasiści złożyli przyrzeczenie Królowej Książce, a następnie zostali pasowani na czytelników. Na pamiątkę uroczystości wszyscy uczniowie otrzymali książki, zakładki i dyplomy ufundowane przez Bibliotekę Publiczną, a z rąk dyrektor szkoły pani Krystyny Sznycer – słodki upominek.

reklama

Uroczystość została przygotowana przez bibliotekarki Sylwię Kwaśną i Zofię Cichomską, które na zakończenie zachęcały nowych czytelników do częstych odwiedzin biblioteki.

materiał prasowy

Podobne artykuły

Urszula Szczęsna Dyrektorem Powiatowej...

Urszula Szczęsna Dyrektorem Powiatowej Biblioteki...

31 sierp.
Bibliosmyki ponownie w bibliotece

Bibliosmyki ponownie w bibliotece

31 sierp.
Uroczyste otwarcie nowej siedziby Miejsko-...

Uroczyste otwarcie nowej siedziby Miejsko- Gminnej...

2 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama