wtorek 11 sierpnia 2020

Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

reklama

Boisk i świetlic w gm. Turek nie zabraknie

Boisk i świetlic w gm. Turek nie zabraknie - Wyświęcenie boiska w Turkowicach w maju 2014 roku.
Wyświęcenie boiska w Turkowicach w maju 2014 roku. 

Na wsiach nie ma kin czy teatrów, więc to logiczne, że centrum życia kulturalnego stanowi świetlica czy teren, gdzie można pograć w piłkę. Jak można było usłyszeć podczas II sesji Rady Gminy Turek, władze kadencji 2014-2018 nie będą szczędzić pieniędzy na to, by te właśnie miejsca cieszyły oko mieszkańców.

Podczas II sesji radni zajęli się m.in. przyjęciem poprawek do budżetu. Skoro już była mowa o pieniądzach, pewnymi planami na przyszłość z obecnymi w sali obrad samorządowcami i innymi gośćmi podzielił się wójt Mikołajczyk. – Tak naprawdę te zmiany budżetowe jeszcze na ten 2014 rok dotyczą kilku kwestii. Zostają do budżetu wprowadzone zadania, właściwie takie grupy zadań, jak np. przebudowa i remont świetlic wiejskich w miejscowościach Słodków, Turkowice, Kaczki Średnie i Żuki. Świetlic na bazie istniejących tam remiz strażackich. Druga grupa zadań to budowa świetlic w miejscowościach Obrębizna, Grabieniec oraz Budy Słodkowskie. Trzecia grupa zadań to budowa boisk w miejscowościach Budy Słodkowskie, Wietchinin, Kalinowa i Kowale Księże, gdzie trzy te boiska są już pobudowane – mówił wójt Mikołajczyk przypominając radnym, że gminie na te trzy grupy zadań udało się pozyskać dofinansowanie w ramach działania Odnowa i Rozwój Wsi.

reklama

Stosowne umowy zostały podpisane w maju i lipcu 2014 roku, ale w poprzedniej kadencji nie miałem zgody większości Rady na realizację tych zadań mimo pozyskanych środków. Teraz tych kilka zadań zostanie wprowadzonych. Czemu jeszcze w tym roku? Bo zależy nam bardzo na czasie. Chcemy i jesteśmy przygotowani do tego, by w najbliższych dniach rozpisać przetargi, bo warunkiem koniecznym uzyskania dotacji jest zrealizowanie tych zadań do końca czerwca 2015 roku – wyjaśniał wójt Mikołajczyk, a tuż potem poprawki do budżetu zostały przyjęte.

AW

Podobne artykuły

Blisko 310 tys. zł przeznaczone na remont...

Blisko 310 tys. zł przeznaczone na remont świetlicy...

25-11-2019
Odbiór odpadów wielkogabarytowych na terenie...

Odbiór odpadów wielkogabarytowych na terenie gminy...

22-08-2019
Umowa na budowę świetlicy wiejskiej w...

Umowa na budowę świetlicy wiejskiej w Celestynach...

13-08-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama