poniedziałek 21 września 2020

Darii, Mateusza, Wawrzyńca

reklama

W Radzie brakło Kończaka, o Wietchinin upomina się sołtys

W Radzie brakło Kończaka, o Wietchinin upomina się sołtys
 

W minionej kadencji 2010-2014 wiele zyskał Wietchinin, a wieś mogła pochwalić się m.in. posiadaniem w szeregach swej społeczności przewodniczącego Rady Gminy. Jakie będą kolejne lata dla tej miejscowości? Na pewno takie pytanie zadaje sobie sołtys Sowiński, który póki co podczas II sesji dociekał, czy wietchininianie mogą liczyć chociażby na nowy plac zabaw.

Podczas II sesji samorządowcy zabrali się do wytężonej pracy, nadszedł więc czas o pytania o przyszłość i działania inwestycyjne, nawet te pomniejsze. – Co jeszcze z inwestycjami zaplanowanymi przez poprzednią Radę Gminy, jak np. plac zabaw w Wietchininie? Czy to w ogóle kiedyś będzie realizowane czy nie? – zagadnął wójta sołtys Wietchinina.

reklama

Skoro sołtys miał pytanie do wójta, to wójt miał też swoje pytanie dla sołtysa: – Panie sołtysie, ja zapytam tak - czy uważa pan za rozsądne i  gospodarne, aby wykonać jakiekolwiek działanie z własnych pieniędzy, skoro można na to pozyskać środki? No właśnie, do tego zmierzam. W poprzedniej kadencji wykonaliśmy 11 placów zabaw. Na 6 stworzonych w ramach programu „Radosna Szkoła” w sumie pozyskaliśmy ponad 400 000 zł. Pozostałe 5 placów zabaw, na które dostaliśmy dofinansowanie w ramach PROW. Dodatkowo w Cisewie, w Kowalach Księżych mieszkańcy włączyli się w realizacje przeznaczając środki z funduszu sołeckiego.

Wójt Mikołajczyk postanowił nakreślić sprawę jeszcze szerzej: – Moim zdaniem tego typu zadania, taką małą infrastrukturę społeczną, jak place zabaw, możemy robić i będziemy robić w tej kadencji, aczkolwiek wydaje mi się pod warunkiem pozyskania na te zadania środków zewnętrznych. Są to łatwe środki do pozyskania. To będzie wiele zależało od nowej Rady, jakie kierunki przyjmiemy, gdzie to będziemy chcieli robić. Owszem w Wietchininie jest taka potrzeba, ale też w funduszu sołeckim zarezerwowali już pewne środki na wkład własny m.in. mieszkańcy Słodkowa-Kolonii i Cisewa. Póki co czekamy, bo nie wiemy, kiedy rozpisane będą konkursy, byśmy mogli składać wnioski. Gdy otworzy się „okienko”, będziemy dyskutować na forum publicznym, gdzie będziemy chcieli to robić.

Przy okazji wójt Mikołajczyk wskazał podczas sesji, że w kwestii placów zabaw radni poprzedniej kadencji zachowywali się różnie. –  Była próba w tamtej kadencji stowarzyszenia Edukacja, Kultura i Sport, by taki plac zabaw powstał w Słodkowie i większość Rady nie wyraziła zgody na to. Stowarzyszenie chciało wziąć to na siebie, potrzebowało tylko na wkład własny środki – mówił wójt.

reklama

AW

Podobne artykuły

Gmina Władysławów dba o kondycję mieszkańców. W...

Gmina Władysławów dba o kondycję mieszkańców. W...

5 wrz.
Wideo: Gmina Turek przekroczyła 10 tys....

Wideo: Gmina Turek przekroczyła 10 tys. mieszkańców

19 sierp.
#ZostańWDomu: Place zabaw zamknięte z uwagi na...

#ZostańWDomu: Place zabaw zamknięte z uwagi na dużą...

23 mrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama