niedziela 26 września 2021

Cypriana, Justyny, Łucji

17°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

Burmistrz zarobi więcej, bo tak zdecydowali radni

Burmistrz zarobi więcej, bo tak zdecydowali radni
 

W przedświąteczny poniedziałek 22 grudnia w Urzędzie Gminy i Miasta w Tuliszkowie odbyła się III sesja Rady Miejskiej. W jej trakcie radni zatwierdzili nową stawkę wynagrodzenia dla burmistrza Ciesielskiego. Wynagrodzenie zasadnicze włodarza wzrosło z 5 200 zł do 5 900 zł brutto.

Podczas obrad samorządowcy mieli zająć się m.in. podjęciem uchwały w sprawie ustalenia wynagrodzenia dla burmistrza Gminy i Miasta w Tuliszkowie. Projekt ów zakładał, że z dniem 9 grudnia 2014r. ustala się dla burmistrza Grzegorza Ciesielskiego wynagrodzenia miesięczne w następującej wysokości: a) wynagrodzenie zasadnicze w kwocie 5 900 zł, b) dodatek funkcyjny - 1 500 zł, c) dodatek za wieloletnią pracę w wysokości 20% wynagrodzenia, d) dodatek specjalny w wysokości 25%.

reklama

Projekt uchwały wywołał niewielki spór. Głos w sprawie zabrał radny Janczewski, który poprosił, by przewodniczący Rady Miejskiej uzasadnił, skąd pomysł owej podwyżki. Janczewski mówił o tym, że podejmując tego typu decyzję trzeba najpierw zastanowić się, czy gmina Tuliszków jest na tyle zamożna, by stosować tego typu podwyżki. Ponadto samorządowiec – wyraźnie „pijąc” do tego, że Ciesielski wygrał niezbyt dużą przewagą procentową głosów z Senko – zasugerował, że nieco zaskakuje podnoszenie wynagrodzenia Grzegorzowi Ciesielskiemu, gdyż patrząc na skalę poparcia wyrażoną burmistrzowi przez wyborców w listopadzie, można mieć co do sensu tego działania pewne wątpliwości. Ponadto Janczewski przypominał, że nie można mówić, iż burmistrz zyska tylko 700 zł brutto, gdyż zwiększenie wynagrodzenia zasadniczego spowoduje wzrost pieniędzy uzyskiwanych w ramach dodatków.

Z utyskującym radnym Janczewskim nie mógł zgodzić się przewodniczący Rady Miejskiej. Tomasz Maćkowski przypominał narzekającemu na pomysł podwyżki radnemu, że nie ma w tym działaniu nic dziwnego, gdyż zgodnie z przepisami ustawy o samorządzie gminnym wynagrodzenie burmistrza ustala w drodze uchwały Rada, więc mając na uwadze powyższe Rada Miejska w Tuliszkowie zobowiązana jest do ustalenia wynagrodzenia dla Burmistrza Gminy i Miasta Tuliszków. Wynagrodzenie to rzecz jasna mieści się w wyznaczonych odgórnie „widełkach”. Ponadto przewodniczący Maćkowski nie mógł zgodzić się z dywagacjami radnego Janczewskiego odnośnie skali poparcia społeczeństwa dla Grzegorza Ciesielskiego, gdyż dla niego sytuacja jest jasna – to Ciesielski w demokratycznych wyborach uzyskał większą ilość głosów i tym samym po raz kolejny zostało mu okazane zaufanie mieszkańców.

Koniec końców radny Janczewski złożył wniosek o niepodnoszenie wynagrodzenia burmistrzowi, jednak przepadł on w głosowaniu, a tuż potem przyjęty został projekt uchwały zakładający, że wynagrodzenie zasadnicze burmistrza wzrośnie z 5 200 zł do 5 900 zł brutto miesięcznie. Podczas sesji podniesiono również diety radnych.

reklama

AW

Podobne artykuły

Bartosik ponownie z mandatem posła. Zobacz jak...

Bartosik ponownie z mandatem posła. Zobacz jak...

14-10-2019
Wideo: Konferencja przedstawicieli KO w...

Wideo: Konferencja przedstawicieli KO w przededniu...

07-10-2019
Najważniejsza 6-tka kandydatów do Sejmu z...

Najważniejsza 6-tka kandydatów do Sejmu z powiatu...

06-09-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama