niedziela 27 września 2020

Damiana, Mirabeli, Wincentego

reklama

Młodzież kolędowała w Malanowie

Młodzież kolędowała w Malanowie
 

Dziś wszyscy będziemy śpiewać przy wigilijnym stole i w kościołach. W Malanowie kolędowano intensywnie już nieco wcześniej, gdyż w ubiegłym tygodniu odbył się tam VII Międzypowiatowy Festiwal Kolęd, Pastorałek i Piosenek Zimowych - „Niech rozbrzmiewa kolęda” Malanów 2014.

Osoby zebrane w sali świetlicy wiejskiej wysłuchały rozmaitych interpretacji kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych, zarówno tych popularnych, jak i mniej znanych. Było czego posłuchać, gdyż w czasie wydarzenia zaprezentowało się kilkudziesięciu wykonawców – solistów, duetów i zespołów, a sceniczne poczynania zdolnej młodzieży oceniało fachowe jury.

reklama

Wśród uczestników w wieku do 10 do 12 lat najlepszymi okazały się odpowiednio: Alicja Walkowska –Zespół Szkolno-Gimnazjalny w Brudzewie, Julia Wasielewska – Studio Nagrań MEGAFON i Kinga Żelichowska – Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Ślesinie, a wyróżnienia otrzymali: Natalia Sarniak - Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka w Babiaku oraz Weronika Cajdler i Bartosz Czekała – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Słodkowie.

W kategorii wiekowej 13-15 lat I miejsce swymi występami wywalczyła Weronika Radniecka – Gimnazjum w Zagórowie, wyprzedzając na podium Weronikę Matuszak – Gminny Ośrodek Kultury we Władysławowie i Zespół Akord – Centrum Kultury i Sztuki w Malanowie. Wyróżnienie otrzymała Weronika Dembińska – Zespół Szkolno-Gimnazjalny w Brudzewie. Zespół Akord został uhonorowany także Nagrodą Publiczności.

Międzypowiatowy Festiwal Kolęd, Pastorałek i Piosenek Zimowych - „Niech rozbrzmiewa kolęda” odbył się dzięki Centrum Kultury i Sztuki w Malanowie.

reklama

AW

Podobne artykuły

Jasełka w Szkole Podstawowej w Kunach

Jasełka w Szkole Podstawowej w Kunach

29-12-2019
Jasełka w ZS-P w Dobrej

Jasełka w ZS-P w Dobrej

25-12-2019
Poetyckie, plastyczne i muzyczne Jasełka w...

Poetyckie, plastyczne i muzyczne Jasełka w Szkole...

23-12-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama