wtorek 04 października 2022

Edwina, Rosławy, Rozalii

9°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

I Orszak Trzech Króli we Władysławowie

 I Orszak Trzech Króli we Władysławowie
 

Wzorem 332 miejscowości w całej Polsce, ulicami Władysławowa przeszedł Orszak Trzech Króli.

Blisko 300 osób w kolorowych koronach oraz ze śpiewnikami wyruszyło spod Szkoły  Podstawowej we Władysławowie, aby wraz z trzema królami, w których postacie wcielili się rodzice oraz ks Łukasz Dziekiewicz,  przejść pod GOK, gdzie scenkę z Herodem przygotowała młodzież gimnazjalna. Przy dźwiękach kolęd wykonywanych przez orkiestrę OSP Władysławów oraz akordeonistę wesoły orszak przeszedł pod Urząd Gminy, gdzie scenę w karczmie przygotowali rodzice oraz dzieci z podstawówki.

reklama

Ostatnim punktem orszaku była stajenka koło kościoła parafialnego w Russocicach, przy której wystąpiły dzieci z różnymi niepełnosprawnościami, a w Świętą rodzinę wcielili się Karolina i Łukasz Berlińscy wraz z córeczką. Po scence wszyscy udali się do kościoła na mszę świętą na zakończenie, po której ks. Łukasz podziękował Szkole Podstawowej i Gimnazjum we Władysławowie, Gminnemu Ośrodkowi Kultury, OSP Władysławów, orkiestrze dętej, Komisariatowi Policji w Tuliszkowie oraz wszystkim uczestnikom i organizatorom za wprowadzenie nowej tradycji do obchodów Święta Objawienia Pańskiego.

materiał prasowy SP we Władysławowie

2
3
4
5
6
7
8
9
10
11

Podobne artykuły

Głosili cuda i pokłonili się Dzieciątku Jezus....

Głosili cuda i pokłonili się Dzieciątku Jezus....

6 st.
Trzej Królowie zawitają do Turku i okolic....

Trzej Królowie zawitają do Turku i okolic. Orszak...

5 st.

"Dzień dziś wesoły". Tuliszków po raz kolejny...

3 st.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama