wtorek 11 sierpnia 2020

Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

reklama

13,6 mln zobowiązań SP ZOZ. Raport o powiecie – szpital

13,6 mln zobowiązań SP ZOZ. Raport o powiecie – szpital
 

W piątek 30 stycznia odbyła III sesji Rady Powiatu Tureckiego. W jej trakcie zebrani w sali im. Solidarności zapoznali się zaprezentowaną przez starostę informacją, dotyczącą aktualnej kondycji tegoż samorządu. Ów bilans otwarcia dla nowego Zarządu Powiatu dotyczył m.in. kondycji szpitala.

Nowe władze powiatu po kilku tygodniach pracy zweryfikowały dokładnie, jaką spuściznę pozostawili im poprzednicy. Jeśli chodzi o szpital, to okazało się, że zobowiązania SP ZOZ na dzień 1.12.2014 wyniosły 13 601 275 zł, w tym zobowiązania wymagalne to 2 794 076 zł.

reklama

Sytuacja szpitala jest trudna, ale ciężko będzie o zaciskanie pasa, gdyż przed placówką kolejne wyzwania. Jak wskazał starosta Mariusz Seńko, w najbliższym czasie konieczne jest zrealizowanie dwóch niezbędnych inwestycji. Po pierwsze konieczne jest dostosowanie pomieszczeń szpitalnych do wymogów określonych w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 26 czerwca 2012 roku w sprawie szczegółowych wymagań, jakim powinny odpowiadać pomieszczenia i urządzenia podmiotu wykonującego działalność leczniczą. Owo kosztowne dostosowanie musi zostać przeprowadzone do dnia 31 grudnia 2016 roku. Ponadto do dnia 1 sierpnia 2017 roku wdrożony musi zostać system informatyzacji dokumentacji medycznej.


AW

Podobne artykuły

Absolutorium i wotum zaufania dla Zarządu...

Absolutorium i wotum zaufania dla Zarządu Powiatu...

30 lip.
Wideo: Ratownicy medyczni z SP ZOZ w Turku nie...

Wideo: Ratownicy medyczni z SP ZOZ w Turku nie...

26 lip.
Dziewięć nowych zakażeń i druga ofiara...

Dziewięć nowych zakażeń i druga ofiara koronawirusa...

11 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama