środa 22 września 2021

Maury, Milany, Tomasza

12°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Władysławów: Z wizytą w Wojtyszkach

Władysławów: Z wizytą w Wojtyszkach - foto: www.wladyslawow.pl
foto: www.wladyslawow.pl 

W dniu 14.01.2015 r. pracownik Urzędu Gminy Władysławów udał się z wizytą do Schroniska "Hotel dla Zwierząt i Ptactwa Domowego" Longina Siemińskiego, z którym to w dniu 01.09.2014 r. Gmina Władysławów zawarła umowę na odławianie oraz zapewnienie opieki bezpańskim zwierzętom. Wizyta ta miała na celu skontrolowanie stanu liczebnego zwierząt a także warunków sanitarno - bytowych w jakich są one przetrzymywane. 

W ramach kontroli przy pomocy czytnika czipów (każdy pies który trafia do schroniska jest znakowany czipem podskórnym) oraz „Książeczki zdrowia psa” zakładanej w dniu przyjęcia zwierzęcia do schroniska dokonano identyfikacji poszczególnych psów, oraz zapoznano się ze stanem ich zdrowia oraz historią szczepień i zabiegów na nich przeprowadzanych, by na koniec sprawdzić poszczególne kojce w których zwierzęta są przetrzymywane.

W wyniku kontroli nie stwierdzono żadnych uchybień ani oznak dających podstawy ku temu by stwierdzić że zwierzętom nie zapewnia się odpowiedniej opieki czy też warunki sanitarno-bytowe w których są przetrzymywane są nieodpowiednie. Każde zwierzę zaraz po odłowieniu, jeśli nie ma ku temu żadnych przeciwwskazań poddawane jest zabiegowi kastracji/sterylizacji, szczepieniom oraz leczeniu, gdy tylko zajdzie taka potrzeba, a kojce w których zwierzęta przebywają są systematycznie czyszczone i zapewniają odpowiednie warunki sanitarno-bytowe.

Zgromadzona dokumentacja dotycząca pobytu zwierzęcia w schronisku, stan obiektu oraz wygląd fizyczny samych zwierząt pozwalają stwierdzić że są one objęte doskonałą opieką.

Poniżej zdjęcia przedstawiające obiekt schroniska oraz zwierzęta w nim przebywające.

reklama

Źródło: www.wladyslawow.pl

Podobne artykuły

Zagubiony Bernardyn już w schronisku oczekuje...

Zagubiony Bernardyn już w schronisku oczekuje na...

7 kw.
Zakupy, przetargi, COVID i adopcje. PGKiM...

Zakupy, przetargi, COVID i adopcje. PGKiM...

28 lt.
Uczniowie SP1 pomagają psiakom i kociakom!

Uczniowie SP1 pomagają psiakom i kociakom!

14-02-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama