wtorek 27 września 2022

Damiana, Mirabeli, Wincentego

7°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

W Brudzewie zapłacą 7,10 zł za śmieci. Dla rodzin wielodzietnych będzie ulga

W Brudzewie zapłacą 7,10 zł za śmieci. Dla rodzin wielodzietnych będzie ulga
 

W dniu 9 lutego odbyła się V Nadzwyczajna Sesja Rady Gminy Brudzew. W jej trakcie samorządowcy przyjęli projekt uchwały w sprawie wyboru metody ustalania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia stawki.

Opłata stanowi iloczyn liczby osób zamieszkujących daną nieruchomość oraz stawki opłaty. Tak oto nowa miesięczna stawka opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi to 7,10 zł od każdej osoby w przypadku nieruchomości zamieszkałych przez jedną do pięciu osób. 3,10 zł to stawka od każdej kolejnej osoby – tj. szóstej, siódmej itp. – zamieszkałej na nieruchomości. Także 3,10 zł płacić się będzie od trzeciego dziecka do 18. roku życia w przypadku rodzin wielodzietnych, zamieszkujących daną nieruchomość. Jeśli odpady komunalne nie są zbierane w sposób selektywny stawka ulegnie podwyższeniu i wynosić będzie 15,10 zł od każdej osoby.

reklama

Projekt uchwały dotyczący stawek został przyjęty przy 13 głosach „za” i 2 „wstrzymujących”.

AW

Podobne artykuły

Do trzech razy sztuka. Jak burmistrz Gebler...

Do trzech razy sztuka. Jak burmistrz Gebler uciekł...

13 czerw.
Śmieci coraz droższe. Mieszkańcy Gminy Turek od...

Śmieci coraz droższe. Mieszkańcy Gminy Turek od...

24 maj.
Orlik z Dobrej liderem akcji

Orlik z Dobrej liderem akcji "Piłki za puszki"

11 kw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama