Dni Turku i Gminy Turek już za 6 dni!

poniedziałek 02 sierpnia 2021

Gustawa, Kariny, Stefana

20°C całkowite zachmurzenie Pogoda 7 dni »
reklama

Gm. Turek: Podziękowali byłym sołtysom, powitali nowych

Gm. Turek: Podziękowali byłym sołtysom, powitali nowych
 

W dniu 16 lutego odbyła się V sesja Rady Gminy Turek. W jej trakcie można było po raz pierwszy ujrzeć nowy „zestaw” sołtysów tejże gminy. W gronie tym znaleźli się zarówno debiutanci, jak i ludzie-instytucje, np. pan Sławomir Czekała, który właśnie rozpoczął 10 kadencję sołtysowania.

Podczas V sesji wójt Karol Mikołajczyk i przewodniczący Rady Gminy Ireneusz Kolenda podziękowali samorządowcom, którzy żegnają się z funkcją sołtysa. W gronie osób, którym podczas obrad dziękowano za wieloletni trud, znaleźli się: Marianna Kowalska ze Słodkowa (sołtys w latach 1986-2015), Kazimierz Kubiak z Pęcherzewa (1994-2015) i Ryszard Frątczak z Żuk (1998 – 2015). Pojawili się za to inni sołtysi, czasem debiutanci, a czasem obeznani już z pracą samorządu ludzie. Tak oto sołtysami zostali np. Wiesława Stępniak ze Słodkowa, Jan Karbowy z Kalinowej, Jacek Szambelańczyk z Pęcherzewa, czy też Piotr Matusiak z Żuk. W przypadku innych miejscowości wybory zakończyły  się postawieniem lokalnych społeczności na dotychczasowych sołtysów.

reklama

Przy okazji rozpoczęcia pracy sołtysów w nowej kadencji na kilka słów podsumowania pozwolił sobie żegnający się z sołtysowaniem Kazimierz Kubiak. – Nie była ani gmina oświetlona, ani dróg nie było, dzieci ze szkół biegały do ubikacji. Teraz jest inaczej, inaczej to wygląda. Nie chcę za bardzo się rozczulać, bo powiedzą, że dziadek gada, ale dziadka też trzeba słuchać. Ja swojego nie słuchałem i żałuję. Lat w samorządzie nie żałuję. Spotkałem wielu ludzi, zyskałem wiele nowych znajomości. Bez bycia sołtysem nie miałbym tylu przyjaciół. Najbardziej chyba taką grupą przyjazną, to są sołtysi. Radni jak się spotykają przed sesją, to swoje jakieś mają tematy, grupki się robią. My sołtysi, czy w budynku gdy jesteśmy na dole, czy tu na piętrze w  sali, zawsze my jesteśmy przyjaciółmi. (…) Życzę wszystkim zdrowia, no i okazywania wyrozumiałości jeden drugiemu, sukcesów osobistych, jak i w pracy – mówił Kazimierz Kubiak, otrzymując brawa od zebranych w sali obrad.

AW

Podobne artykuły

Gmina Malanów: Zmiana władz w sołectwie Miłaczewek

Gmina Malanów: Zmiana władz w sołectwie Miłaczewek

27 lip.
Burmistrz Gebler z wotum zaufania i...

Burmistrz Gebler z wotum zaufania i absolutorium za...

24 czerw.
Krótka sesja Rady Gminy Malanów

Krótka sesja Rady Gminy Malanów

9 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama