sobota 26 września 2020

Cypriana, Justyny, Łucji

reklama

Stworzą cztery piękne świetlice za ponad milion złotych?

Stworzą cztery piękne świetlice za ponad milion złotych?
 

W dniu 16 lutego odbyła się V sesja Rady Gminy Turek. W jej trakcie można było przekonać się, że zarówno władze gminy, jak i urzędnicy nie próżnują, dzięki czemu mieszkańcy poszczególnych miejscowości niebawem będą mogli się cieszyć z korzystania z atrakcyjnych i funkcjonalnych świetlic, które powstaną w wyniku prac remontowych i modernizacyjnych, z wykorzystaniem środków zewnętrznych.

28 stycznia tego roku wszczęto procedurę związaną z zadaniem „przebudowa i remont świetlic wiejskich na terenie gminy Turek” z podziałem na cztery części. Termin składania ofert upłynął  12 lutego. Do przetargu przystąpiły 22 firmy i w sumie na owe cztery części przetargu złożono 58 ofert. Przetarg nie jest jeszcze rozstrzygnięty, trwa sprawdzanie ofert, złożonych dokumentacji i kosztorysów.

reklama

Jak wskazał podczas sesji Rady Gminy wójt Karol Mikołajczyk, najniższą ofertę na dzień dzisiejszy na świetlicę w Turkowicach złożyła firma z Tuliszkowa, proponująca wykonanie prac za kwotę 196 630 zł. Ta sama firma złożyła najtańszą ofertę na wykonanie prac w świetlicy w Słodkowie – 241 098, 14 zł. Jeśli chodzi o nadanie nowego blasku świetlicy w Kaczkach Średnich, to tego najtaniej chce się podjąć firma ze Smulska, za 281 570 zł. Czwarta ze świetlic, którą objął wspomniany przetarg, to nieruchomość w Żukach. Tu do działań chce się zabrać przedsiębiorstwo z Opatówka, które zaoferowało najniższa cenę czyli 374 266 zł.

Przeglądanie ofert trwa. Chcemy w lutym zakończyć te procedurę. Nie będzie to łatwe – stwierdził wójt Karol Mikołajczyk.

Prace nad rozstrzygnięciem przetargu dotyczącego czterech świetlic to nie wszystko. Jak wskazał wójt Mikołajczyk, 26 stycznia wszczęta została procedura przetargowa zadania pod nazwą „Budowa świetlic wiejskich w miejscowościach Budy Słodkowskie i Obrębizna”. Tu termin składania ofert został wyznaczony na dzień 20 lutego.

reklama

AW

Podobne artykuły

Andrzej Wojtkowiak za obniżeniem diet....

Andrzej Wojtkowiak za obniżeniem diet. Większość...

23 wrz.
Sesja Rady Miejskiej w Turku. Radni chcą...

Sesja Rady Miejskiej w Turku. Radni chcą odbudowy...

18 wrz.
Wideo: Gmina Turek przekroczyła 10 tys....

Wideo: Gmina Turek przekroczyła 10 tys. mieszkańców

19 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama