poniedziałek 28 września 2020

Libuszy, Wacławy, Wacława

reklama

Tuliszków ma nowe logo. Barwny znak z lisem zdobędzie uznanie?

Tuliszków ma nowe logo. Barwny znak z lisem zdobędzie uznanie? - znak promocyjny (logo) Gminy i Miasta Tuliszków / Janusz Malinowski
znak promocyjny (logo) Gminy i Miasta Tuliszków / Janusz Malinowski 

Kilka lat temu dawno spore emocje wywołało jaskrawe, stylizowane na napis wykonany pędzlem logo „Turek – miasto w klimacie Mehoffera”. Teraz znane wszystkim godło Miasta i Gminy Tuliszków również ma „konkurenta” – od teraz alternatywą dla herbu stało się logo z lisem, które zaprezentowano podczas V sesji tegoż samorządu. Według zamierzeń władz Tuliszkowa, logo przyczynić się ma do lepszej promocji gminy.

Logo promocyjne zostało zaprojektowane przez Janusza Malinowskiego (autora wyłonionego w ramach konkursu przez Fundację „Partnerzy dla Samorządu”) i już na wstępie należy wyjaśnić jedno – nie zastąpi ono dotychczasowego herbu z rycerzem.  Będzie to jedynie alternatywny znak graficzny, używany do nieco innych celów.

reklama

Logo Gminy i Miasta Tuliszków w wybranych sytuacjach ma zastępować herb gminy, szczególnie tam, gdzie chodzi o promocję gminy czyli np. podczas uroczystości o charakterze sportowym, kulturalnym, turystycznym, rekreacyjnym itp., których Tuliszków jest organizatorem, współorganizatorem, gospodarzem, uczestnikiem oraz które wspiera finansowo itd. Ponadto logo będzie wykorzystywane do sygnowania wydawnictw gminy Tuliszków, materiałów promocyjnych, informacyjnych i dydaktycznych.

Skąd wzięło się barwne logo z lisem? Otóż już 2012 roku zostały podjęte działania, zmierzające do opracowania strategii rozwoju i promocji gminy Tuliszków na lata 2013-2025. W ramach tych ustaleń podjęto decyzję o stworzeniu logo promocyjnego gminy. Teraz widzimy efekt tychże planów. 

AW

Tuliszków ma nowe logo. Barwny znak z lisem zdobędzie uznanie?

Podobne artykuły

Andrzej Wojtkowiak za obniżeniem diet....

Andrzej Wojtkowiak za obniżeniem diet. Większość...

23 wrz.
Sesja Rady Miejskiej w Turku. Radni chcą...

Sesja Rady Miejskiej w Turku. Radni chcą odbudowy...

18 wrz.
Tuliszków. 9 godzin obrad Rady Miejskiej i brak...

Tuliszków. 9 godzin obrad Rady Miejskiej i brak...

10 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama