niedziela 25 września 2022

Aureli, Kamila, Kleofasa

5°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

Chcą zostać przewodnikami terenowymi

Chcą zostać przewodnikami terenowymi - foto: M. Derucki
foto: M. Derucki 

W minioną sobotę rozpoczął się kurs przewodnika terenowego po Wielkopolsce Wschodniej organizowany przez LGD T.U.R., turkowski oddział PTTK oraz Nadleśnictwo Turek.

Trwający właśnie kurs przewodnika terenowego po Wielkopolsce Wschodniej obejmuje obszar powiatu kolskiego, konińskiego i tureckiego. Z inicjatywą jego zorganizowania wyszła Lokalna Grupa Działania T.U.R., która zauważyła braki kadrowe w tej dziedzinie. Kurs jest elementem realizacji zapisów Strategii Marki i Produktu Turystycznego dla Obszaru Powiatu Tureckiego.

reklama

Pierwsza część obejmuje szkolenie ogólne dla kandydatów na przewodników turystycznych, którego zakres programowy obejmuje obszar gmin: Brudzew, Goszczanów, Kawęczyn, Kościelec, Malanów, Przykona, Turek, Władysławów.

Druga część to szkolenie specjalistyczne dla kandydatów na przewodników terenowych, które składa się z 70 godz. i realizowane będzie w okresie wrzesień - październik 2015 r.

Po zaliczeniu egzaminu państwowego uczestnicy otrzymają uprawnienia przewodnika turystycznego - terenowego po Wielkopolsce Wschodniej, obejmującego obszar powiatu kolskiego, konińskiego i tureckiego.

Podobne artykuły

Karol Formalczyk zaraża pasją. Kurs...

Karol Formalczyk zaraża pasją. Kurs fotograficzny...

14 wrz.
Turkowski PTTK z nowym zarządem. Podsumowano...

Turkowski PTTK z nowym zarządem. Podsumowano...

3 wrz.
Brudzew. Wszystkie drogi prowadzą do Kolnicy....

Brudzew. Wszystkie drogi prowadzą do Kolnicy. Ponad...

12 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama