niedziela 20 września 2020

Eustachego, Faustyny, Renaty

reklama

Przykona: Nie segregujesz - płać drożej

Przykona: Nie segregujesz - płać drożej
 

W ubiegły czwartek 26 marca radni z Przykony spotkali się na kolejnej sesji Rady Gminy, w trakcie której podjęto kilka ważnych decyzji. Jedną z nich była zmiana stawki za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Jak do tej pory na terenie gminy obowiązywały stawki 6 złotych za segregowane odpady i 12 złotych za niesegregowane. Radni przegłosowali jednak podwyżkę. Dotyczy ona osób, które nie segregują śmieci. Stara stawka 12 złotych została podniesiona do ceny 15 złotych. Decyzją tą władze gminy chcą zachęcić większą liczbę osób do segregowania odpadów. Uzasadniono to wysokością kosztów gminy co do całkowitych kosztów w zakresie gospodarowania odpadami, przy założeniu liczby mieszkańców zadeklarowanych - wynikająca ze złożonych deklaracji.

reklama

Wyszczególniono możliwość obniżenia lub też zwolnienia z opłaty, w przypadku osób mających niskie dochody. W sytuacji gdy gospodarstwo domowe prowadzone jest samotnie przez jedną osobę, a dochód gospodarza nie przekracza 542 złotych, może on ubiegać się o zwolnienie z płacenia opłaty za śmieci. W wypadku rodzin, w których dochód na jedną osobę wynosi poniżej 450 złotych również mogą ubiegać się o zwolnienie lub obniżenie podatku.

W Gminie jest 195 osób mogących ubiegać się o obniżenia lub zwolnienia z opłat. Gmina posiada zabezpieczenie pieniężne w wysokości 14 tysięcy złotych ze względu na możliwość przyznania ulg i zwolnień.

A.Wojtyra

Podobne artykuły

Sesja Rady Miejskiej w Turku. Radni chcą...

Sesja Rady Miejskiej w Turku. Radni chcą odbudowy...

18 wrz.
Orli Staw rozpoczyna przyjmowanie odpadów....

Orli Staw rozpoczyna przyjmowanie odpadów....

2 wrz.
W Turku 6 tys. mieszkańców nie złożyło...

W Turku 6 tys. mieszkańców nie złożyło deklaracji za...

21 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama