sobota 25 września 2021

Aureli, Kamila, Kleofasa

19°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Święto Powiatu i Dzień Dziecka i Rodziny już w niedzielę na stadionie 1000-lecia

Święto Powiatu i Dzień Dziecka i Rodziny już w niedzielę na stadionie 1000-lecia
 

W niedzielę 31 maja mieszkańcy Turku i okolic – szczególnie ci posiadający dzieci – powinni zjawić się na Stadionie 1000-lecia. O godz. 11:00 rozpocznie się tam podwójna impreza – Święto Powiatu Tureckiego i Powiatowo-Miejsko-Gminny Dzień Dziecka i Rodziny.

Szczególnie uradowani będą milusińscy, którzy w przyszłości pragną zostać policjantem lub żołnierzem. Moc atrakcji zapewni im wizyta w tzw. strefie służb mundurowych. Na dzieciaki czekają konkursy i zabawy z Pyrkiem, pokazy sprzętu i wyposażenia policyjnego oraz Żandarmerii Wojskowej‹‹, prezentacja robota pirotechnicznego, pokaz tresury psów służbowych. Najmłodsi przekonają się, jak prezentują się konie policyjne, a także rzucą okiem na policyjny helikopter. Nie mniej interesujące będą pokazy sprzętu ratowniczego i udzielania pierwszej pomocy.

reklama

Do udziału w wyjątkowym Powiatowo-Miejsko-Gminnym Dniu Dziecka i Rodziny zapraszają nie tylko policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Turku, ale też pozostali Organizatorzy: Starostwo Powiatowe w Turku, Urząd Miejski w Turku, Urząd Gminy w Turku, Komenda Państwowej Straży Pożarnej w Turku, Firma Iva-Pit, Miejski Dom Kultury w Turku, Muzeum Miasta Turku, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Turku, Lasy Państwowe-Nadleśnictwo Turek, Wielkopolska Izba Rolnicza, Zespół Szkół Technicznych w Turku oraz Twój Market.

Strefa służb mundurowych to rzecz jasna nie jedyna atrakcja. Dzieciaki spędza miło czas, gdyż czekać będą na nie gry i konkursy, wielkie bańki mydlane, dmuchane zjeżdżalnie, malowanie twarzy itd. Milusińscy mogą także przejechać się na grzbiecie kucyka, zatańczyć zumbę, stać się częścią gigantycznej gry planszowej, przyjrzeć się pokazowi sztuki walki przygotowanemu przez uczniów ZST w Turku itd.

Rzecz jasna dorośli także nie będą się nudzi. Mogą oni sami lub z pociechami odwiedzić np.  stoisko Nadleśnictwa Turek czy wziąć udział w warsztatach garncarstwa i tworzenia witraży. Koniecznie odwiedzić należy stoisko Wielkopolskiej Izby Rolniczej, gdzie trwać będzie ,,Piknik wieprzowy", w ramach którego zaplanowano rozmaite konkursy z nagrodami i degustację potraw.

AW

Podobne artykuły

Dzień Dziecka

Dzień Dziecka "Na sportowo i wesoło" w Szkole...

4 czerw.
Tworzą lokalne struktury Polski 2050. Pierwsza...

Tworzą lokalne struktury Polski 2050. Pierwsza udana...

2 czerw.
Wyjątkowy Dzień Dziecka w Ferio Konin

Wyjątkowy Dzień Dziecka w Ferio Konin

26 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama