poniedziałek 03 sierpnia 2020

Augustyna, Kamelii, Lidii

reklama

Obieżyświaty z Gimnazjum w Dobrej

Obieżyświaty z Gimnazjum w Dobrej
 

Uczniowie ZS-P Gimnazjum w Dobrej - Mateusz Milczarek i Jakub Pietruszewski, zajęli III miejsce w finale Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego "Obieżyświat" w Poznaniu.

Dnia 18 maja 2015 r. w Collegium Geographicum w Poznaniu odbył się finał konkursu. Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem „Piękna nasza Polska cała”.

reklama

Organizatorami byli: Poznańskie Stowarzyszenie Oświatowe oraz Pracownia Dydaktyki Geografii i Edukacji Ekologicznej Wydziału Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM w Poznaniu.

W tym roku konkurs swoim zasięgiem objął całe województwo wielkopolskie i w etapie szkolnym uczestniczyło 671 uczniów z 59 gimnazjów. Do finału przeszło 28 gimnazjów, które reprezentowały dwuosobowe zespoły uczniów (łącznie 56 uczniów).

Innowacją jest to, że uczniowie nie mierzyli się z zadaniami indywidualnie, ale w zespołach dwuosobowych. Kształcili tym samym umiejętność zespołowego rozwiązywania problemów i podejmowania decyzji, tak ważną we współczesnym świecie.

reklama

Etap finałowy składał się z trzech części. Po pierwszej, do kolejnych części przeszli uczniowie z 17 szkół. Zadania wymagały od uczestników wykazania się wiedzą i umiejętnościami praktycznymi z dziedziny szeroko pojętej geografii Polski, ale także zagadnieniami z dziedziny języka (rozpoznawanie dialektów), muzyki i tańców narodowych. Uczestnicy musieli wykazać się także umiejętnością pracy zespołowej. Na nauczycieli i uczniów czekało też, przy okazji konkursu, wiele atrakcji. Organizatorzy przygotowali seminaria nt. „Geopark Morasko - projekt na rzecz społeczeństwa, regionu, i nauki” oraz „Śladami pacyficznych wypraw Jamesa Cooka”.

Uczniowie i nauczyciele mieli także możliwość obejrzenia eksponatów w Muzeum Ziemi, w tym największy meteoryt oraz zgromadzone w Lapidarium okazy skał.

W tym roku konkurs znalazł uznanie Wielkopolskiego Kuratora Oświaty, dzięki temu uczniowie którzy uzyskali I, II, III miejsce w finale „Obieżyświata” uzyskają dodatkowe 6 punktów w rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych.

Nagrody wręczył Prodziekan prof. UAM dr hab. Jacek Michniewicz.

Uczniów do konkursu przygotował p. Dariusz Piestrzyński.

Materiał prasowy

Podobne artykuły

Sołectwa gminy Brudzew wyróżnione w konkursie...

Sołectwa gminy Brudzew wyróżnione w konkursie...

11 lip.
Uczeń SP w Chylinie wśród laureatów konkursu...

Uczeń SP w Chylinie wśród laureatów konkursu "Popisz...

12 czerw.
Sukces Agaty Drabiny - Mobilna Pracownia...

Sukces Agaty Drabiny - Mobilna Pracownia...

14 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama