niedziela 09 sierpnia 2020

Klary, Romana, Rozyny

reklama

Gmina weźmie 745 000 zł pożyczki, by kanalizacja dotarła do kolejnych domów

Gmina weźmie 745 000 zł pożyczki, by kanalizacja dotarła do kolejnych domów
 

Brudzewscy samorządowcy spotkali się na IX Nadzwyczajnej Sesji Rady Gminy. W jej trakcie przyjęta została uchwała w sprawie zaciągnięcia częściowo umarzalnej pożyczki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Pieniądze pomogą zrealizować budowę kanalizacji sanitarnej w Kolnicy i Brudzewie.

Zwołanie sesji nadzwyczajnej było konieczne, ponieważ gmina Brudzew właśnie uzyskała zgodę na zaciągniecie wspomnianej pożyczki. – To pożyczka umarzalna w wysokości 40%. Kiedy umarzalna w 40%? Otóż musi być podpisana umowa z wykonawcą do końca czerwca. Wtedy jest możliwość uzyskania 40% umorzenia. Jeśli do końca czerwca nie zostanie przeprowadzona procedura przetargowa i nie zostanie podpisana umowa z potencjalnym wykonawcą, wtedy wysokość umorzenia jest na poziomie 25% – wyjaśniał wójt. Zdaniem Cezarego Krasowskiego gmina zdąży z działaniami.

reklama

– Sieć kanalizacji sanitarnej chcemy wybudować w Kolnicy i częściowo w Brudzewie. Idziemy w kierunku Marulewa. W przyszłości - ale dalekiej przyszłości czyli za 10, 15, 20 lat, choć może wcześniej - będzie możliwość zbierania poszczególnych miejscowości, gdzie taka kanalizacja będzie przebiegała. Mówię o Brudzyniu, o dalszej części Kolnicy. Najlepiej, gdyby cała gmina była skanalizowana – mówił wójt Krasowski.

Uchwała została przyjęta jednogłośnie przez 14 radnych obecnych na sesji.

AW

Podobne artykuły

Absolutorium i wotum zaufania dla Zarządu...

Absolutorium i wotum zaufania dla Zarządu Powiatu...

30 lip.
XXIV Sesja Rady Miasta Turek w formie...

XXIV Sesja Rady Miasta Turek w formie...

29 lip.
Kryzys finansowy. Jak się z nim uporać?

Kryzys finansowy. Jak się z nim uporać?

24 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama