wtorek 27 września 2022

Damiana, Mirabeli, Wincentego

7°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Malanów: Woda zdrożała, ścieki bez zmian

Malanów: Woda zdrożała, ścieki bez zmian - foto: freeimages.com / Peter E
foto: freeimages.com / Peter E  

W środę 27 maja odbyła się VIII sesja Rady Gminy Malanów. W jej trakcie tamtejsi radni musieli zająć się podjęciem uchwał, dotyczących wysokości taryf za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i  odprowadzenie ścieków.

Jeśli chodzi o wodę, to mieszkańców gm. Malanów dotknie wzrost opłat, ale będzie on niewielki. Mowa o 6 groszach. Dzięki nowej uchwale stawka za pobór 1m3 wody wynosić będzie od 1 lipca dla odbiorców indywidualnych 2,75 zł + VAT czyli 2,97 zł (dotychczas było to 2,91 zł), a dla odbiorców przemysłowych 2,77 zł + VAT, co daje 2,99 zł (dotychczas 2,93 zł). Opłata abonamentowa za wodomierz lub urządzenie pomiarowe za 1 miesiąc wciąż mieć będzie wysokość 4,65 zł. 

reklama

Woda zdrożała, ale nie zdrożały za to ścieki. Opłaty za zbiorowe odprowadzanie ścieków do kanalizacji sanitarnej wciąż wynosić będą dla gospodarstw domowych 3,69 zł / m3 + VAT czyli 3,99 zł.  Nie zmieniła się też wysokość opłat pobieranych od firm przemysłowych i usługowych za wprowadzenie do sieci 1 m3 ścieków. Dotychczas było to 4,13 zł + VAT czyli 4,46 zł i tak też pozostało. Stawka za przyłączenie do urządzeń kanalizacyjnych to 34,99 zł.

AW

Podobne artykuły

Prace konserwacyjna przy ujęciu. Dziś w nocy...

Prace konserwacyjna przy ujęciu. Dziś w nocy nie...

10 sierp.
OSP Turek i myśliwi pomagają zwierzętom w...

OSP Turek i myśliwi pomagają zwierzętom w czasie suszy

27 lip.
Śmieci coraz droższe. Mieszkańcy Gminy Turek od...

Śmieci coraz droższe. Mieszkańcy Gminy Turek od...

24 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama