niedziela 19 września 2021

Januarego, Konstancji, Leopolda

12°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

MOS zlikwidowany pomimo krytyki A. Wojtkowiaka

MOS zlikwidowany pomimo krytyki A. Wojtkowiaka
 

Zapowiedziane 19 lutego zamknięcie Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego stało się faktem. Podczas dzisiejszej Sesji Rady Powiatu Tureckiego radni przegłosowali uchwałę kończącą działalność MOS-u.

Z racji poszukiwania oszczędności przez nowe władze powiatowe, MOS zostanie zlikwidowany, a jego pracownicy trafią do wydziałów Starostwa Powiatowego, by tam zajmować się powierzonymi im zadaniami. W ten sposób nakłady ponoszone na obsługę tychże działań mają zmaleć do kwoty ok. 120 000 zł rocznie. Podczas lutowej sesji starosta Mariusz Seńko podkreślił, że w powiecie działają stowarzyszenia, które realizują zadania, wchodzące w zakres kompetencji MOS i mogą to robić taniej, niż odbywało się to dotychczas.

reklama

– Jeżeli coś źle funkcjonuje, to należy to naprawić, a nie zlikwidować – krytykował podczas dzisiejszej sesji inicjatywę radny Andrzej Wojtkowiak (LPS). – Dzisiejsza decyzja poskutkuje za kilka lat, a tymczasem rodzice przeniosą dzieci na zajęcia płatne – dodał Wojtkowiak.

Nie likwidujemy czegoś, nie dając nic w zamian, tylko reorganizujemy – odniósł się do słów radnego starosta Mariusz Seńko.

Uchwała została podjęta przy 2 głosach przeciwnych (LPS) i głosem wstrzymującym Jana Koniecznego.

reklama

W kompetencji MOS-u leżała głównie koordynacja rozgrywek, turniejów, zawodów prowadzonych w ramach współzawodnictwa sportowego. – To zadanie z pewnością może być z dużym powodzeniem prowadzone na poziomie urzędu, Starostwa – mówiła w lutym Elżbieta Michałowicz

md

Podobne artykuły

Burmistrz Gebler z wotum zaufania i...

Burmistrz Gebler z wotum zaufania i absolutorium za...

24 czerw.
Krótka sesja Rady Gminy Malanów

Krótka sesja Rady Gminy Malanów

9 czerw.
Radni

Radni "PIS i Niezrzeszeni" chcą sesji w sprawie...

5 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama