sobota 21 września 2019

Darii, Mateusza, Wawrzyńca

reklama
Wzorek

XI edycja Powiatowego Konkursu Ekologicznego w Gimnazjum nr 2

XI edycja Powiatowego Konkursu Ekologicznego w Gimnazjum nr 2
 

Dnia 28 maja bieżącego roku w Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Turku odbyła się XI edycja Powiatowego Konkursu Ekologicznego „Wiem, co jem – ratuję czy rujnuję swoje zdrowie”? Tak brzmiało hasło przyświecające tegorocznej edycji konkursu.

Nad konkursem patronat objęli: Urząd Miasta Turku, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Turku, Nadleśnictwo Turek i Komitet Osiedlowy nr 3 w Turku.

reklama

Uczestnikami konkursu byli uczniowie z gimnazjów: w Brudzewie, Dobrej, Grzymiszewie, Władysławowie i Gimnazjum nr 2 w Turku. Wśród publiczności znaleźli się uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 i Szkoły Podstawowej 4 w Turku.

W czasie konkursu drużyny zmagały się  w następujących  konkurencjach:
prezentacja multimedialna lub film pod hasłem ”Wiem, co jem”,„ Wizyta u…”: scenka itp., konkurencja warsztatowa i konkurs wiedzowy.

Atrakcji nie zabrakło również dla publiczności, która odpowiadała na pytania. Poprawne odpowiedzi nagradzano zdrowymi smakołykami.

reklama

Organizatorami konkursu byli nauczyciele zespołu przyrodniczego Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Turku.

Konkurs adresowano do uczniów szkół gimnazjalnych Powiatu Tureckiego, celem którego było kształtowanie zachowania prozdrowotnego w zakresie zdrowego odżywiania. Dzięki wykładowi pani dietetyk Justyny Wodzińskiej słuchacze uzyskali dodatkowe wskazówki jak właściwie się odżywiać.

Jury w składzie: p. Justyna Wodzińska - dietetyk, p. Lidia Baraniecka – przedstawiciel Sanepidu, p. Henryk Świerk – przedstawiciel Komitetu Osiedlowego nr 3 w Turku, Radosław Szociński -przedstawiciel Nadleśnictwa Turek., wyłoniło zwycięzcę, zespół uczniów z Gimnazjum w Dobrej.

Sponsorami cennych nagród było Nadleśnictwo w Turku, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna, Urząd Miasta Turku, Komitet Osiedlowy nr 3 w Turku.

Gratulujemy uczestnikom dużej pomysłowości i wiedzy, zapraszając do udziału w następnych edycjach PKE.

Źródło: Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Turku

Podobne artykuły

Dorota Bartosik nową Sekretarz Gminy Kawęczyn

Dorota Bartosik nową Sekretarz Gminy Kawęczyn

19 wrz.
Niebawem poznamy nowego dyrektora MDK. 3...

Niebawem poznamy nowego dyrektora MDK. 3 kandydatów...

18 wrz.
KONKURS: 3 zestawy kosmetyków samochodowych od...

KONKURS: 3 zestawy kosmetyków samochodowych od SPOT1

29 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama