niedziela 27 września 2020

Damiana, Mirabeli, Wincentego

reklama

Powiat wyróżniony za rozwój rodzinnej opieki zastępczej

Powiat wyróżniony za rozwój rodzinnej opieki zastępczej
 

Powiat Turecki został 1 z 9 polskich powiatów wyróżnionych za wkład w rozwój rodzinnej opieki zastępczej. Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Turku Edyta Michalak, odebrała wyróżnienie 9 czerwca 2015 roku podczas III Kongresu Rodzicielstwa Zastępczego w Warszawie.

Tegoroczny Kongres odbył się pod hasłem „Dziecko jest najważniejsze”. W tym roku w szczególny sposób Koalicja na rzecz Rodzinnej Opieki Zastępczej przyjrzała się danym z powiatów. W czasie Kongresu wyróżnienia za wkład w rozwój rodzinnej opieki zastępczej oraz podejmowanie wysiłków, aby dobrze realizować zapisy Ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej otrzymało 9 powiatów: ziemskie: bialski, legionowski, turecki i wejherowski oraz miasta na prawach powiatu: Gdańsk, Gdynia, Kielce, Radom i Rybnik.

reklama

Ponadto odznaczenia, wręczone przez Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka, w imieniu Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, odebrali rodzice zastępczy, którzy otaczają powierzone dzieci opieką i miłością.

Według danych Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w instytucjonalnych formach opieki przebywa wciąż 1930 dzieci do 6 lat, wśród nich aż 280 maluszków, które nie ukończyły jeszcze pierwszego roku życia. Ustawa o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej wskazuje, że od 1 stycznia 2015 roku, wyłącznie w wyjątkowych przypadkach w placówkach mogą przebywać dzieci poniżej siódmego roku życia.

Organizatorem rodzinnej pieczy zastępczej w naszym powiecie jest Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Turku. W roku 2014 na terenie powiatu funkcjonowały 82 rodziny zastępcze oraz rodzinne domy dziecka, w tym: 5 rodzin zastępczych zawodowych, 19 niezawodowych, 56 spokrewnionych oraz 2 rodzinne domy dziecka, w których łącznie przebywało 119 wychowanków. Wiele dzieci potrzebuje miłości i domu dlatego Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie zaprasza wszystkich zainteresowanych na szkolenie dla kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej. Szczegółowych informacji udziela Zespół ds. Rodzinnej Pieczy Zastępczej tel. 63 280 11 41
e-mail pcpr@powiat.turek.pl.

reklama

materiał prasowy

Podobne artykuły

Nowy rodzinny dom dziecka w Powiecie Tureckim

Nowy rodzinny dom dziecka w Powiecie Tureckim

1 wrz.
107 nowych komputerów dla dzieci w pieczach...

107 nowych komputerów dla dzieci w pieczach...

29 sierp.
Wywiady: Rodzicielstwo zastępcze - życiowa misja

Wywiady: Rodzicielstwo zastępcze - życiowa misja

8 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama