czwartek 13 sierpnia 2020

Elwiry, Hipolita, Radosławy

reklama

Wezmą ok. 2,9 mln zł pożyczki, na budowę kanalizacji

Wezmą ok. 2,9 mln zł pożyczki, na budowę kanalizacji
 

W poniedziałek 15 czerwca odbyła się IX Sesja Rady Gminy Turek.  W jej trakcie samorządowcy zgodzili się na zaciągnięcie – częściowo umarzalnej – pożyczki długoterminowej z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu w kwocie 2 870 000 zł.

Pożyczka zostanie zaciągnięta na realizację przedsięwzięcia pn. „Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w m. Obrzębin, Cisew, Żuki i Słodków Kolonia”. Jak można było usłyszeć podczas poniedziałkowej sesji, przedsięwzięcie zostanie zrealizowane w 2015 i 2016 roku. Gmina ma otrzymać pieniądze w dwóch transzach – 1 722 000 zł w 2015 roku i  1 148 000 zł w 2016 roku.

reklama

Realizujemy dalej temat budowy kanalizacji w naszej gminie. Wchodzimy na osiedle Słodków Kolonia, na Żuki, kończymy tzw. lewy Obrzębin oraz to pierwsze osiedle w Cisewie. Powiem tak - na razie zabezpieczamy środki z pożyczki, mam nadzieję umarzalnej w 40%, o to dzisiaj walczymy. Będziemy stosowne dokumenty do WFOŚ-u składać po podpisaniu umowy. Oczywiście robimy to licząc i wierząc jednocześnie, że w tej perspektywie finansowej będzie też możliwość o wystąpienie dotację na to zadanie, jak to było możliwe w poprzedniej kadencji. (…) Pamiętajmy, że jeśli chodzi o umorzenie, to odsetki i tak musimy płacić od całej pożyczki. Taki autentyczny zysk to będzie nie na poziomie 40%, ale powiedzmy może 30%, uwzględniając odsetki i inne kwestie. (…) Cały czas zakładamy też, że do odzyskania jest VAT – wyjaśniał wójt Karol Mikołajczyk.

Obecni na sesji radni jednomyślnie, 11 glosami „za” poparli uchwałę w sprawie zaciągnięcia pożyczki długoterminowej z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu w kwocie 2 870 000 zł.

AW

Podobne artykuły

Tuliszków. 9 godzin obrad Rady Miejskiej i brak...

Tuliszków. 9 godzin obrad Rady Miejskiej i brak...

10 sierp.
Absolutorium i wotum zaufania dla Zarządu...

Absolutorium i wotum zaufania dla Zarządu Powiatu...

30 lip.
XXIV Sesja Rady Miasta Turek w formie...

XXIV Sesja Rady Miasta Turek w formie...

29 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama