poniedziałek 23 września 2019

Bogusława, Liwiusza, Tekli

reklama
Wzorek

Nie chcą już Czapli, wolą Karskiego

Nie chcą już Czapli, wolą Karskiego
 

Zdzisław Czapla od pół roku nie jest już burmistrzem. Były włodarz Turku będzie musiał rozstać się też z Radą Nadzorczą spółki Oświetlenie Uliczne i Drogowe w Kaliszu, o czym można było usłyszeć podczas IX Sesji Rady Gminy Turek.

W trakcie sesji wójt Karol Mikołajczyk zaprezentował sprawdzanie z prac, prowadzonych w okresie międzysesyjnym. Gmina Turek jest członkiem spółki "Oświetlenie Uliczne i Drogowe", więc wójt wspomniał także o zmianach, jakie zaszły w jej władzach. 

reklama

W ostatnich miesiącach nastąpiły zmiany personalne, jeśli chodzi o funkcje prezydentów i burmistrzów lokalnych miast. Mówię np. o zmianach w Kaliszu, Ostrowie i Turku. Włodarze tych miast postanowili jak gdyby zaproponować zgromadzeniu odwołanie dotychczasowych przedstawicieli. Może inaczej - oczywiście członek Rady Nadzorczej reprezentuje wszystkich wspólników, ale zaproponowano jednak odwołanie przedstawicieli z danych samorządów, miast, między innymi pana Zdzisława Czapli z Turku. Zaproponowano, a potem te zmiany zostały przegłosowane. Głosuje się udziałami, a praktycznie Kalisz i Ostrów mają w tej spółce po prostu większość – wyjaśniał wójt Mikołajczyk.

Zdzisława Czaplę zastąpi Władysław Karski. – Do Rady Nadzorczej powołano - jeśli dobrze pamiętam - wiceprezydenta Ostrowa, panią kierownik z Urzędu Miasta w Kaliszu i pana Władysława Karskiego, którego zaproponował pan burmistrz Turku. To znaczy zaproponował... Mówiąc dokładnie, pana Karskiego zaproponował wiceprezydent Kalisza, ale zapewne za zgodą pana burmistrza – wyjaśniał Karol Mikołajczyk.

AW

Podobne artykuły

Dramatyczna sytuacja finansowa szpitala. Dług...

Dramatyczna sytuacja finansowa szpitala. Dług rośnie...

12 wrz.
Przyjęto uchwałę dotyczącą usuwania azbestu.

Przyjęto uchwałę dotyczącą usuwania azbestu.

30 sierp.
Wakacyjna sesja Rady Gminy Malanów

Wakacyjna sesja Rady Gminy Malanów

15 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama