sobota 25 września 2021

Aureli, Kamila, Kleofasa

19°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Nie chcą już Czapli, wolą Karskiego

Nie chcą już Czapli, wolą Karskiego
 

Zdzisław Czapla od pół roku nie jest już burmistrzem. Były włodarz Turku będzie musiał rozstać się też z Radą Nadzorczą spółki Oświetlenie Uliczne i Drogowe w Kaliszu, o czym można było usłyszeć podczas IX Sesji Rady Gminy Turek.

W trakcie sesji wójt Karol Mikołajczyk zaprezentował sprawdzanie z prac, prowadzonych w okresie międzysesyjnym. Gmina Turek jest członkiem spółki "Oświetlenie Uliczne i Drogowe", więc wójt wspomniał także o zmianach, jakie zaszły w jej władzach. 

reklama

W ostatnich miesiącach nastąpiły zmiany personalne, jeśli chodzi o funkcje prezydentów i burmistrzów lokalnych miast. Mówię np. o zmianach w Kaliszu, Ostrowie i Turku. Włodarze tych miast postanowili jak gdyby zaproponować zgromadzeniu odwołanie dotychczasowych przedstawicieli. Może inaczej - oczywiście członek Rady Nadzorczej reprezentuje wszystkich wspólników, ale zaproponowano jednak odwołanie przedstawicieli z danych samorządów, miast, między innymi pana Zdzisława Czapli z Turku. Zaproponowano, a potem te zmiany zostały przegłosowane. Głosuje się udziałami, a praktycznie Kalisz i Ostrów mają w tej spółce po prostu większość – wyjaśniał wójt Mikołajczyk.

Zdzisława Czaplę zastąpi Władysław Karski. – Do Rady Nadzorczej powołano - jeśli dobrze pamiętam - wiceprezydenta Ostrowa, panią kierownik z Urzędu Miasta w Kaliszu i pana Władysława Karskiego, którego zaproponował pan burmistrz Turku. To znaczy zaproponował... Mówiąc dokładnie, pana Karskiego zaproponował wiceprezydent Kalisza, ale zapewne za zgodą pana burmistrza – wyjaśniał Karol Mikołajczyk.

AW

Podobne artykuły

Radni Władysławowa za inicjatywą uczczenia...

Radni Władysławowa za inicjatywą uczczenia Powstania...

z wczoraj
W gminie Dobra podniosą opłaty za śmieci....

W gminie Dobra podniosą opłaty za śmieci. Powodem...

23 wrz.
Podziękowania i gratulacje dla strażaków...

Podziękowania i gratulacje dla strażaków podczas...

23 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama