środa 27 stycznia 2021

Anieli, Juliana, Przemysława

reklama

146 mieszkańców odnalezionych. Nie płacili za śmieci, teraz zapłacą

146 mieszkańców odnalezionych. Nie płacili za śmieci, teraz zapłacą
 

Nie może być tak, że ci mieszkańcy, którzy uczciwie podają w deklaracji liczbę domowników, będą płacić za tych, którzy być może podają nieprawdę w swoich deklaracjach. Chcemy to sprawdzić – mówił kilka miesięcy temu wójt Karol Mikołajczyk zapowiadając, że urzędnicy zajmą się weryfikowaniem tego, czy aby mieszkańcy podają w swych „śmieciowych” deklaracjach prawdziwą liczbę osób zamieszkałych w danych domu. Tak oto „cudownie” odnalazło się aż 146 „zaginionych”.  

Gwoli przypomnienia - temat został poruszony podczas marcowej sesji Rady Gminy Turek, kiedy to o problemie mówił Karol Mikołajczyk: – W związku z rozbieżnością pomiędzy ilością osób wskazanych w deklaracji o wysokości opłaty za zagospodarowanie odpadów komunalnych, a liczbą mieszkańców ujętych w ewidencji ludności, przygotowaliśmy i będziemy wysyłać mieszkańcom wezwania do złożenia wyjaśnień w powyższej sprawie. Jak zauważył wówczas Karol Mikołajczyk, sprawa ta będzie jeszcze poruszana i badana, gdyż nie może być tak, że część mieszkańców uczciwie podaje w deklaracji liczbę domowników i uczciwie uiszcza opłaty, a równocześnie ktoś być może będzie sobie pozwalał na wskazywanie nieprawdy. – Chcemy to sprawdzić, by było to sprawiedliwe – mówił wójt.

reklama

Wspomniana weryfikacja przyniosła już pewne efekty, o których wójt Karol Mikołajczyk opowiadał podczas IX sesji w dniu 15 czerwca. – Jak państwo pamiętają tam, gdzie w danej nieruchomości wystąpiły rozbieżności, między liczbą osób wskazanych w deklaracjach a liczbą mieszkańców zameldowanych, wysłaliśmy wezwania z prośbą o wyjaśnienie. (…) Otrzymaliśmy 500  oświadczeń plus 116 deklaracji korygujących liczbę osób. W wyniku tej korekty mamy w systemie o 146 osób więcej. Z tego tytułu wpłynęła kwota ponad 11 000 zł. Z tytułu opłat zaległych – informował wójt.

AW

Podobne artykuły

Kolejne niechlubne znalezisko w lasach na...

Kolejne niechlubne znalezisko w lasach na terenie...

15 st.
PSZOK w Kawęczynie otwarty. Zbiórka odpadów w...

PSZOK w Kawęczynie otwarty. Zbiórka odpadów w każdą...

11 st.
PGKiM rozpoczyna odbiór choinek

PGKiM rozpoczyna odbiór choinek

11 st.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama