Dni Turku i Gminy Turek już za 4 dni!

środa 04 sierpnia 2021

Dominiki, Dominika, Protazego

13°C całkowite zachmurzenie Pogoda 7 dni »
reklama

146 mieszkańców odnalezionych. Nie płacili za śmieci, teraz zapłacą

146 mieszkańców odnalezionych. Nie płacili za śmieci, teraz zapłacą
 

Nie może być tak, że ci mieszkańcy, którzy uczciwie podają w deklaracji liczbę domowników, będą płacić za tych, którzy być może podają nieprawdę w swoich deklaracjach. Chcemy to sprawdzić – mówił kilka miesięcy temu wójt Karol Mikołajczyk zapowiadając, że urzędnicy zajmą się weryfikowaniem tego, czy aby mieszkańcy podają w swych „śmieciowych” deklaracjach prawdziwą liczbę osób zamieszkałych w danych domu. Tak oto „cudownie” odnalazło się aż 146 „zaginionych”.  

Gwoli przypomnienia - temat został poruszony podczas marcowej sesji Rady Gminy Turek, kiedy to o problemie mówił Karol Mikołajczyk: – W związku z rozbieżnością pomiędzy ilością osób wskazanych w deklaracji o wysokości opłaty za zagospodarowanie odpadów komunalnych, a liczbą mieszkańców ujętych w ewidencji ludności, przygotowaliśmy i będziemy wysyłać mieszkańcom wezwania do złożenia wyjaśnień w powyższej sprawie. Jak zauważył wówczas Karol Mikołajczyk, sprawa ta będzie jeszcze poruszana i badana, gdyż nie może być tak, że część mieszkańców uczciwie podaje w deklaracji liczbę domowników i uczciwie uiszcza opłaty, a równocześnie ktoś być może będzie sobie pozwalał na wskazywanie nieprawdy. – Chcemy to sprawdzić, by było to sprawiedliwe – mówił wójt.

reklama

Wspomniana weryfikacja przyniosła już pewne efekty, o których wójt Karol Mikołajczyk opowiadał podczas IX sesji w dniu 15 czerwca. – Jak państwo pamiętają tam, gdzie w danej nieruchomości wystąpiły rozbieżności, między liczbą osób wskazanych w deklaracjach a liczbą mieszkańców zameldowanych, wysłaliśmy wezwania z prośbą o wyjaśnienie. (…) Otrzymaliśmy 500  oświadczeń plus 116 deklaracji korygujących liczbę osób. W wyniku tej korekty mamy w systemie o 146 osób więcej. Z tego tytułu wpłynęła kwota ponad 11 000 zł. Z tytułu opłat zaległych – informował wójt.

AW

Podobne artykuły

Umowa na odbiór odpadów w gminie Malanów...

Umowa na odbiór odpadów w gminie Malanów podpisana....

23 maj.
Ile miesięcznie ton śmieci produkują...

Ile miesięcznie ton śmieci produkują turkowianie?...

10 maj.
Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej: Na rynku...

Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej: Na rynku...

2 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama