Zbiórka dla OSP Międzylesie. Jest już 50% potrzebnych środków !!!

czwartek 28 maja 2020

Augustyna, Ingi, Jaromira

reklama

Zawody OSP w Smaszewie i Szadowie, festyny i konie czyli weekend w powiecie

Zawody OSP w Smaszewie i Szadowie, festyny i konie czyli weekend w powiecie
 

Dla wielu mieszkańców Turku i okolic imprezą tego weekendu będą sobotnie XIII Ogólnopolskie Dni Wody w Uniejowie, na których zagra Formacja Nieżywych Schabuff, Pectus i Enej, czy też niedzielne Targi Rolnicze w Kościelcu. Cóż interesującego będzie się działo jednak w naszym powiecie?

Sobota

reklama

27 czerwca można się wybrać na któryś z festynów i pikników. Dobrym pomysłem na rozpoczęcie wakacji jest pojawienie się na Pikniku Rodzinnym w Rogowie, do czego zachęcają Organizatorzy – Rada Sołecka Sołectwa Rogów, a także CKBP w Przykonie. Na wszystkich zainteresowanych, którzy zjawią na terenie boiska  położonego przy tamtejszej świetlicy wiejskie,j czeka wiele atrakcji. Szczególnie uradowane będą dzieci, gdyż od godz. 16:00 będą mogły brać udział w grach i zabawach, czy też wyszaleć się na dmuchanych zjeżdżalniach. O to, by najmłodsi nie nudzili się ani przez moment, zadbają profesjonalni animatorzy, a to oczywiście tylko część opcji miłego spędzenia czasu. Zapraszamy.

Także w sobotę, o godz. 15:00, rozpocznie się Festyn Rodziny połączony z Zawodami Sportowo-Rekreacyjnymi „Powitanie Lata”. Impreza zostanie zorganizowana na placu zabaw i gier na Os. Wyzwolenia w Turku. W programie: konkursy dla dzieci, karuzela, trampolina, przejażdżki bryczką, malowanie twarzy, turnieje piłki siatkowej, badmintona, tenisa stołowego itp.

Nudno nie będzie w gminie Malanów. Również w sobotę swój festyn organizują mieszkańcy wsi Kotwasice. Ponadto od soboty do niedzieli trwać będzie IX Plener Malarski "Malowniczy Malanów".

reklama

Niedziela

Niedzielę 28 czerwca zdominują zmagania strażaków. Tego dnia zawody odbędą się w dwóch lokalnych miejscowościach. O godz. 13:00 rozpoczną się Gminne Zawody Strażackie w Smaszewie,  gdzie rywalizować ze sobą będą druhowie z terenu gminy Tuliszków. Z kolei o 14:00 do boju w Szadowie ruszą strażacy z gminy Turek.

Oprócz kibicowania strażakom istnieją też inne opcje wypoczynku w niedzielę. Oddział PTK w Turku, Urząd Gminy Kawęczyn, Gminne Koło TPD w Galewie oraz Regionalne Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych w Turku zapraszają na Integracyjny Rajd Turystyczno-Przyrodniczy „Szlakiem Bocianich Gniazd”. We Władysławowie natomiast o godz. 14:00 rozpoczną się Gminne Zawody w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi. Wesoło będzie także w Feliksowie w gminie Malanów, gdyż Sołectwo Feliksów oraz OSP Feliksów zapraszają na Loterię Fantową, która odbędzie się o godz. 15:00 na placu przy Świetlicy Wiejskiej. Także w Ciemieniu w gminie Kawęczyn o 15:30 rozpocznie się XIII Wiejski Piknik.

AW

Podobne artykuły

Listy do redakcji: Dofinansowania na strażackie...

Listy do redakcji: Dofinansowania na strażackie wozy...

30 kw.
 UKS

UKS "Piątka" Turek czwartą drużyną Kadetek w...

29 lt.
Malanów zdominował Mistrzostwa Powiatu...

Malanów zdominował Mistrzostwa Powiatu Tureckiego w...

19 lt.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama