Dni Turku i Gminy Turek już za 4 dni!

środa 04 sierpnia 2021

Dominiki, Dominika, Protazego

13°C całkowite zachmurzenie Pogoda 7 dni »
reklama

Gm. Turek: Prawie milion za odpady! Gminy "ofiarami" zmonopolizowania rynku?

Gm. Turek: Prawie milion za odpady! Gminy
 

W gminie Turek odbył się przetarg, który miał przesądzić, ile mieszkańców owego samorządu kosztować będzie gospodarka odpadami w najbliższych miesiącach. O rezultacie postępowania mówił podczas czwartkowej sesji Rady Gminy wójt Mikołajczyk, nie kryjąc zawodu wynikającego z rosnących kosztów. Jak zauważył wójt, nowa oferta jest droższa o około 200 000 zł,  choć zachowano te same parametry usługi.

W czwartek 16 lipca odbyła się XI sesja Rady Gminy Turek. W jej trakcie Karol Mikołajczyk przedstawił - jak zwykle - sprawozdanie z działalności międzysesyjnej. – W zakresie odpadów komunalnych mam bardzo ważną informację. Nastąpiło już otwarcie ofert w ramach przetargu nieograniczonego na zadanie odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych. Proszę państwa, wpłynęła tylko jedna oferta  – mówił wójt.

reklama

Jak się okazuje, małe zainteresowanie przetargami to zjawisko już powszechne. – Dodam, że podobne przetargi robiły gminy sąsiednie: Malanów, Władysławów, Przykona. Tam też wszędzie w tych przetargach wpłynęło zawsze po jednej ofercie – wskazał wójt dodając, że powoli gminy stają się „ofiarami” zmonopolizowania rynku.

Karol Mikołajczyk przedstawił uczestnikom sesji, jak rosną z roku na rok koszty gospodarki odpadami: – Pamiętacie państwo, że w pierwszym przetargu w 2013 roku oferta, która wygrała, to była oferta na 580 000 zł. W roku ubiegłym mieliśmy jednego oferenta i oferta opiewała na 780 000 zł. Czyli różnica 200 000 zł. Łatwo się domyślić, jaka była oferta teraz w 2015.  Kolejne 200 000 zł. 984 000 zł z groszami, prawie 985 000 zł. To jest jedyna oferta niestety, przy zachowaniu tych samych parametrów usługi, jak to było w latach poprzednich.

Co w takiej sytuacji mogą zrobić władze gminy? – Miał być to system, mający sprawić, że śmieci będą generalnie tańsze, że wszędzie będzie czysto. Jakie są efekty, to widzimy. (…) W zasadzie dziś  mamy przetarg, jesteśmy po przetargu i niestety nie pozostaje nic innego, jak podpisać umowę z firmą, a w ciągu roku podejmować jakieś działania regulaminowe i nie tylko, aby za rok ta cena nie była o kolejne 200 000 zł wyższa – informował Karol Mikołajczyk.

reklama

AW

Podobne artykuły

Umowa na odbiór odpadów w gminie Malanów...

Umowa na odbiór odpadów w gminie Malanów podpisana....

23 maj.
Ile miesięcznie ton śmieci produkują...

Ile miesięcznie ton śmieci produkują turkowianie?...

10 maj.
Program Kolej Plus: Rozpisano przetarg na...

Program Kolej Plus: Rozpisano przetarg na wstępną...

29 kw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama