wtorek 11 sierpnia 2020

Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

reklama

Wiarygodne Szkoły Powiatu Tureckiego

Wiarygodne Szkoły Powiatu Tureckiego
 

I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Turku, Zespół Szkół Rolniczych CKP w Kaczkach Średnich i Zespół Szkół Technicznych w Turku uzyskały za rok szkolny 2013/2014 certyfikat WIARYGODNA SZKOŁA.

Program Wiarygodna Szkoła obejmuje swym zasięgiem cały kraj. Jego głównym założeniem jest wskazanie i wyróżnienie placówek oświatowych, które dzięki odpowiedniemu poziomowi nauczania uzyskują bardzo dobre wyniki kształcenia, a dodatkowo zapewniają właściwą bazę i poczucie bezpieczeństwa swoim uczniom.

reklama

Program Wiarygodna Szkoła powstał w odpowiedzi na rosnącą potrzebę promowania wiarygodnego i solidnego wizerunku polskich szkół. Synonimem uczestnictwa w Programie jest przyznawany Certyfikat Wiarygodności, który jest dowodem spełnienia powyższych kryteriów i potwierdzeniem właściwych standardów funkcjonowania szkoły.

Szkoły ponadgimnazjalne wyróżniane są na podstawie EWD, czyli Edukacyjnej Wartości Dodanej opracowywanej przy współpracy z Ministerstwem Edukacji przez Instytut Badań Edukacyjnych.
Najważniejszym i jednocześnie niezbędnym warunkiem przystąpienia do Programu jest osiągnięcie przez szkołę wysokiego poziomu EWD. Szkoła, w co najmniej dwóch podsumowaniach egzaminów maturalnych musi wykazać wysoką efektywność EWD, oznacza to wtedy, że jest ona szkołą sukcesu. Kolejnym krokiem weryfikacji jest zdobycie co najmniej 40 pkt. za infrastrukturę (w tym bazę edukacyjną oraz sportową) oraz 40 pkt. w zakresie bezpieczeństwa. Są to kryteria ważne nie tylko z punktu widzenia szkoły, ale przede wszystkim uczniów i ich rodziców. Placówka po takim trzystopniowym procesie weryfikacji otrzymuje tytuł Wiarygodnej Szkoły. Misją Programu jest wyłonienie najlepszych szkół z całej Polski.

Certyfikat podkreśla prestiż szkoły oraz właściwe jej zarządzanie – podkreśla Joanna Budzicz – prezes Zarządu WIARYGODNA SZKOŁA, w piśmie skierowanym do Starosty Tureckiego Mariusza Seńko.

reklama

Dyrekcjom, nauczycielom, pracownikom i uczniom gratulujemy uzyskania tak cennego wyróżnienia.

materiał prasowy

Podobne artykuły

Ruszyły Matury 2020. Do egzaminu przystąpiło...

Ruszyły Matury 2020. Do egzaminu przystąpiło 572...

8 czerw.
Wideo: Szkoły średnie zapraszają ósmoklasistów....

Wideo: Szkoły średnie zapraszają ósmoklasistów....

5 czerw.
Sprzęt komputerowy o wartości prawie 100 000...

Sprzęt komputerowy o wartości prawie 100 000 złotych...

27 kw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama