sobota 26 września 2020

Cypriana, Justyny, Łucji

reklama

Festiwal Piwa, konie, kajaki i rzucanie broną. Tak będziemy się bawić w weekend

Festiwal Piwa, konie, kajaki i rzucanie broną. Tak będziemy się bawić w weekend - foto z I Memoriału Pamięci Marka Marciniaka z zeszłego roku
foto z I Memoriału Pamięci Marka Marciniaka z zeszłego roku 

Przed nami ostatni już weekend lipca. W sobotę i niedzielę pomysł na spędzenie wolnego czasu znajdą na pewno miłośnicy koni, smakosze piwa, fani siatkówki, spływów kajakowych czy kina fantasy.

SOBOTA

reklama

Sobota to przede wszystkim dzień wielkiej frajdy dla piwoszy. Agencja Wszystko Gra! zaprasza wszystkie chętne osoby nad zbiornik wodny w Przykonie. Przy zbiorniku wodnym  odbędzie się pierwsza edycja Festiwalu Piwa w powiecie tureckim. Główny patronat nad Festiwalem objął Browar Koreb z Łasku, dzięki czemu będzie można spróbować 6 rodzajów piw: Grzaniec, Mocne, Łaskie, Herbowe, Żywe oraz Miodowe. Agencja uzgodniła z wystawcami, że piwo winno być sprzedawane w atrakcyjnych cenach. Na wszystkich uczestników wydarzenia czekać będzie cała masa konkursów. Nie zapomniano również o najmłodszych przygotowując dla nich największe w historii imprez kulturalnych na terenie powiatu miasteczko dmuchanych zabawek. Podczas imprezy na scenie pojawią się też zespoły: Immortal Dreams i Jolly Rogers.

W sobotę nie będą się nudzić siatkarze i kibice. Wójt Gminy Kawęczyn zaprasza przecież sympatyków aktywnego wypoczynku na III Gminny Turniej Trójek Siatkarskich. Organizatorem przedsięwzięcia jest Urząd Gminy w Kawęczynie. Wydarzenie odbędzie się 25 lipca (sobota), start o godz. 14:00. Rozgrywki odbędą się na kompleksie „Moje boisko – Orlik 2012” w Kawęczynie (boisko wielofunkcyjne).

Warto zajrzeć też na inny, położony nie tak daleko od Kawęczyna „Orlik”. Sołectwo Miłaczew oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Malanowie zapraszają mieszkańców gminy Malanów do udziału w "IV Festynie sportowo - rekreacyjnym", który odbędzie 25 lipca 2015r. na obiekcie sportowym "Moje boisko Orlik 2012" w Miłaczewie. Rozpoczęcie festynu o godz. 16.00.

reklama

Także w sobotę odbędzie się spływ kajakowy rzeką Wartą. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 16:30 zbiórką w Kozubowie przy promie. Potem uczestnicy udadzą się do Uniejowa. Tam, o godz. 17:00 wystartuje spływ kajakowy. Pokonywanie wodnego szlaku rzeki Warty to nie jedyna atrakcja. O 18:30 na wszystkich uczestników czeka występ młodzieży z GOK „Wozownia”.

Wieczorem będzie można ochłonąć, udając się na XII Turkowskie Lato z Filmem. O godz. 21:30 w Parku im. Konstytucji 3 Maja wyświetlony zostanie „Władca Pierścieni – Dwie Wieże”. Wszyscy zebrani obejrzą też Fire show.

NIEDZIELA

26 lipca w zabytkowym parku przy GOK „Wozownia” w Kolnicy odbędzie się II Memoriał Pamięci Marka Marciniaka, podczas którego emocjonować się będziemy zawodami konnymi w powożeniu zaprzęgami. Wydarzenie rozpocznie Msza Święta, odprawiona w Kościele pw. Św. Mikołaja w Brudzewie. Nieco później, o godz. 14:00 rozpoczną się zawody w powożeniu. W trakcie imprezy będzie można nie tylko śledzić kolejne przejazdy zawodników. Na zgromadzonych czeka też przejażdżka bryczką, kosztowanie smakołyków kuchni staropolskiej, nie zapomniano również o bezpłatnych atrakcjach dla dzieci. Po emocjach sportowych przyjdzie czas na rozrywkę przy dźwiękach muzyki. Oto bowiem o 18:30 rozpocznie się koncert zespołu Garash, a potem przyjdzie czas na zabawę taneczną. Na wydarzenie zapraszają: Gmina Brudzew, Gminny Ośrodek Kultury „Wozownia” i Związek Hodowców Koni Wielkopolskich.

Zobacz relację z I Memoriału Pamięci Marka Marciniaka z zeszłego roku:

W niedzielę 26 lipca będzie można bawić się świetnie także podczas wyjątkowej imprezy w Rzymsku w gminie Dobra. Stali bywalcy Dni Wsi w Rzymsku na pewno nie będą zawiedzeni, bo i tym razem mocnym punktem wydarzenia będzie słynny w naszym powiecie konkurs o miano Super Chłopa czyli – jak wskazują Organizatorzy - konkurencja dla mężczyzn w postaci „rzutu brónom na odległość”. Podczas Dni Wsi poszukiwana będzie także Super Kobita i Super Bąbas. Choć nie wszyscy będą mogli zwyciężyć, to na pewno wszyscy bez wyjątku będą się bawić doskonale, a to za sprawą wielu atrakcji. Gry i zabawy dla dzieci, wiejski stół, dmuchańce i zabawa taneczna – to tylko niektóre z nich. Na Dni Wsi zaprasza Zarząd OSP Rzymsko.

Podobne artykuły

Rzymsko: Na Dniu Wsi rzucą broną, znajdą Super...

Rzymsko: Na Dniu Wsi rzucą broną, znajdą Super...

26-07-2016
Super Chłopy i Kobity poświętują na Dniach Wsi...

Super Chłopy i Kobity poświętują na Dniach Wsi w...

24-07-2015
Zawody konne w Brudzewie już w niedzielę

Zawody konne w Brudzewie już w niedzielę

23-07-2015

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama