piątek 30 września 2022

Geraldy, Honoriusza, Wery

11°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

STOP "dopalaczom"

STOP
 

Z inicjatywy Starosty Tureckiego Mariusza Seńko, w związku z zwiększonym zagrożeniem zatruć ,,dopalaczami” jakie w ostatnim czasie pojawiło się w kraju, odbyło się 23 lipca 2015 roku posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Powiatu Tureckiego. Głównym tematem spotkanie była koordynacja działania służb oraz inspekcji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i porządek publiczny w zakresie tematyki związanej ze środkami zastępczymi tzw. "dopalaczami”.

Dopalacze są związkami chemicznymi o działaniu psychostymulującym. Ich działanie jest podobne do działania narkotyków, dlatego też nazywa się je zastępczymi środkami odurzającymi. Zażywanie dopalaczy może prowadzić do uzależnień, ale znacznie gorsze jest spustoszenie jakie powodują w organizmie człowieka. Mogą one prowadzić do nieodwracalnej utraty zdrowia, a także życia.

reklama

Posiedzenie było ważnym spotkaniem dla służb zajmujących się "dopalaczami" w naszym powiecie. Pozwoliło na wymianę doświadczeń osób, które każdego dnia zajmują się w praktyce tą problematyką.

Uczestniczyli w nim m.in.: Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Turku Alfred Rajczyk, Komendant Powiatowy Policji w Turku Grzegorz Gibaszek, Prokurator Rejonowy w Turku Mariusz Skupin, Kierownik Ośrodka Wsparcia dla Osób z Problemami Uzależnień przy MOPS w Turku Elżbieta Piąstka oraz przedstawiciele służb i samorządów miast i gmin z powiatu tureckiego.

Omawiano zagadnienia związane z kontrolą punktów z "dopalaczami” na terenie powiatu tureckiego, statystykę zgłoszeń osób do Izby Przyjęć w SP ZOZ w Turku, wymagających pomocy lekarskiej po zażyciu środków zastępczych, a także dotychczasową współpracę jednostek samorządu terytorialnego oraz służb państwowych w zakresie zwalczania wprowadzania do obrotu środków zastępczych.

Wymiana doświadczeń uczestników narady przyczyni się do usprawnienia funkcjonującego systemu walki z "dopalaczami". Prowadzone dotychczasowe działania zostaną wzmocnione oraz wzbogacone o nowe m.in.: wspólny happening młodzieży i dorosłych chcących podkreślić brak zgody na narkotyki w powiecie tureckim.

reklama

Materiał prasowy

2
3

Podobne artykuły

Piąta edycja Powiatowego Konkursu  Wiedzy o...

Piąta edycja Powiatowego Konkursu Wiedzy o Zdrowiu...

20 czerw.
Kolejni zarażeni COVID-19 w powiecie. Ognisko...

Kolejni zarażeni COVID-19 w powiecie. Ognisko...

01-10-2020
Policja i Sanepid kontrolują sklepy i centra...

Policja i Sanepid kontrolują sklepy i centra...

14-08-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama