poniedziałek 10 sierpnia 2020

Bianki, Borysa, Wawrzyńca

reklama

Gebler i Gruszczyńska na liście PSL do Sejmu. Mac się jeszcze waha

Gebler i Gruszczyńska na liście PSL do Sejmu. Mac się jeszcze waha
 

PiS jeszcze nie podał oficjalnie, kim są kandydaci partii w wyborach do Sejmu, ale zrobiło to już PO, wiemy też kto powalczy o zostanie posłem z ramienia PSL. Mieszkańcy powiatu tureckiego będą mogli zagłosować na dwójkę dobrze im znanych samorządowców, a może będzie to nawet troje lokalnych kandydatów.

Pewne decyzje musiały już zapaść, gdyż odbyła się Wojewódzka Konwencja Wyborcza PSL. W trakcie wydarzenia zajęto się zatwierdzeniem list kandydatów w wyborach do Sejmu i Senatu.  Liderem listy w naszym okręgu konińsko-gnieźnieńskim jest oczywiście wicemarszałek Sejmu RP - Eugeniusz Grzeszczak. Na wysokim 4 miejscu znalazł się przewodniczący Rady Powiatu Tureckiego, kierownik biura powiatowego ARiMR  - Tadeusz Gebler, a na miejscu 15 listy dostrzeżemy udając się jesienią do urn radną powiatową Zofię Gruszczyńską.

reklama

Jak udało się dowiedzieć naszej redakcji, pojawić może się jeszcze kolejny kandydat, gdyż w wyniku rezygnacji jednego z polityków wysokie miejsce na liście tuż za Tadeuszem Geblerem zaproponowano Karolowi Macowi, radnemu Rady Gminy Turek, prezesowi Zarządu Wojewódzkiego Związku Młodzieży Wiejskiej w Wielkopolsce. Decyzja co do tego, czy Karol Mac wzmocni listę PSL swym startem, jeszcze nie zapadła.

AW

Podobne artykuły

Nowa karetka już pod wiatą w Dobrej

Nowa karetka już pod wiatą w Dobrej

27 mrz.
Bartosik ponownie z mandatem posła. Zobacz jak...

Bartosik ponownie z mandatem posła. Zobacz jak...

14-10-2019
Wideo: PSL przedstawia program wyborczy i...

Wideo: PSL przedstawia program wyborczy i deklaruje...

08-10-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama