piątek 21 luty 2020

Eleonory, Lenki, Kiejstuta

reklama

Zaproszenie na Galewską Górę Przemienienia

Świątynia Pana – Święto Namiotów. Zbudujmy trzy namioty. Przemiana choroby

Zaproszenie na Galewską Górę Przemienienia
 

6 sierpnia to data bardzo znana w okolicznych miejscowościach gdyż od początku 19 – tego wieku przybywają tutaj liczni pielgrzymi i pątnicy, którzy dziękują za ocalenie z epidemii cholery (miała miejsce na początku 19 – tego wieku) i proszą o dalsze łaski na dziś i jutro. W tym roku, sierpniowym odpustem, Sanktuarium Przemienienia Pańskiego rozpoczyna V rok nowenny jubileuszowej z okazji 100 – lecia erygowania parafii i 175 – lecia wybudowania Świątyni na Galewskim Wzgórzu. 

Uroczystości rozpoczniemy już 28 lipca Nowenną przygotowującą do dnia Odpustu. Dzień 1 sierpnia poświęcimy na modlitwę za wstawiennictwem św. Walentego. O godzinie 17.00 odbędzie się Msza Święta z Nowenną a na 20.00 zapraszamy na modlitwę w intencji chorych i cierpiących za przyczyną Św. Walentego. Modlitwę tą zakończy namaszczenie olejem egzorcyzmowanym. W niedzielę 2 sierpnia pragniemy w sposób szczególny pamiętać o wszystkich fundatorach, dobrodziejach i pielgrzymach. Właśnie w ten dzień, na Mszy Świętej o 20.00 nastąpi uroczyste otwarcie Świątyni po remoncie. 3 sierpnia poświęcamy na modlitwę za wstawiennictwem św. Jana Pawła II na Mszy Świętej o godzinie 20.00 połączonej z procesją światła z Jego relikwiami. 4 sierpnia to dzień w którym będziemy modlić się za pośrednictwem św. Rity z Casia. Zapraszamy więc na Mszę Świętą na godzinę 20.00  połączoną z procesją z Jej relikwiami.

reklama

5 sierpnia to Wigilia Odpustu i rozpoczęcie uroczystości odpustowych, które rozpoczniemy Mszą Świętą z procesją eucharystyczną o godzinie 17.00, której będzie przewodniczył Ksiądz Proboszcz z Brudzewa – ks. kanonik Zbigniew Wróbel. W dzień Odpustu, tj. 6 sierpnia Msze Święte będą sprawowane o godzinie: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 15.00, 17.00. Na godzinę 10.00 przybędą mieszkańcy Turku i okolic w pieszej pielgrzymce, którzy wraz z Ks. Kan. Mirosławem Frankowskim, proboszczem parafii św. Barbary w Turku, będą dziękować za ocalenie od epidemii cholery i prosić o dalsze łaski i Boże błogosławieństwo. Uroczystej Sumie Odpustowej, o godzinie 11.30, przewodniczyć będzie J.E. Ks. Bp Edward Dajczak, ordynariusz diecezji koszalińsko – kołobrzeskiej. Natomiast kazania w dzień Odpustu będzie głosił Ks. Jakub Przybylski. Na Mszę Świętą o godzinie 15.00 przybędzie piesza pielgrzymka z Gdańska. Uroczystości odpustowe zakończy Msza Święta o godzinie 17.00, która będzie poprzedzona Godzinkami o Przemienieniu Pańskim (godz. 16.30).

Bardzo serdecznie zapraszamy do udziały w Odpuście oraz uroczystościach jego poprzedzających!

Rzecznik prasowy SPPwG

Podobne artykuły

Gm. Brudzew: Zderzenie trzech aut na drodze...

Gm. Brudzew: Zderzenie trzech aut na drodze...

24-10-2019
Gminny Turniej Kół Gospodyń Wiejskich w Brudzewie

Gminny Turniej Kół Gospodyń Wiejskich w Brudzewie

17-10-2019
Po raz 168 wyruszyła pielgrzymka z Turku do Galewa

Po raz 168 wyruszyła pielgrzymka z Turku do Galewa

06-08-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama