niedziela 24 stycznia 2021

Felicji, Roberta, Sławy

reklama

Zawody OSP, "Orlik Polska" i Święto Ziemniaka. Będzie się działo!

Zawody OSP,
 

Choć mamy już schyłek lata, to sobota i niedziela zapewnią nam więcej atrakcji, niż niejeden wakacyjny weekend. Zadowoleni będą fani zmagań sportowo-pożarniczych, piłkarscy kibice, jak również smakosze swojskiego jadła.

Sobota

reklama

12 września warto zajrzeć do Malanowa. Odbędzie się tam wyjątkowa sportowa impreza – wojewódzki finał rozgrywek „Orlik Polska 2015”. Jak sama nazwa wskazuje, piłkarskie potyczki będą toczone na „Orliku” przy ul. Parkowej. Początek zmagań o godz. 10:00. Wydarzenie z zupełnie „innej beczki” odbędzie się we Władysławowie. Chodzi oczywiście o XXV Międzypowiatowe Artystyczne Spotkania Seniorów. Impreza rozpocznie się o godz. 11:00 w sali Domu Parafialnego w Russocicach.

 

Niedziela

reklama

W dniu 13 odbędzie się to, na co czekają wszyscy lokalni strażacy. O godz. 13:00 na stadionie w Tuliszkowie rozpoczną się IX Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych. Do kibicowania kilkudziesięciu drużynom męskim i żeńskim, złożonym z najlepszych druhów, zapraszają: Komenda Powiatowa PSP w Turku, Zarząd Oddziału Powiatowego związku OSP RP w Turku oraz Burmistrz Gminy i Miasta Tuliszków – Grzegorz Ciesielski.

13 września, po raz kolejny, tłumy mieszkańców gminy Władysławów i ościennych miejscowości będą mogły się wspólnie integrować. Okazja do tego będzie XIII edycja Święta Pieczonego Ziemniaka w Tarnowskim Młynie. Początek wydarzenia zaplanowano na godz. 14:00. Przez wiele lat w Tarnowskim Młynie wszyscy chętni mogli w gronie rodziny i znajomych spędzić niedzielne popołudnie smakując kartoflane specjały, oglądając występy artystyczne oraz biorąc udział w konkursach z nagrodami. Jak będzie tym razem? Jak spiszą się Organizatorzy z nowym, młodym sołtysem Patrykiem Jabłońskim na czele? O tym koniecznie trzeba przekonać się samemu! W niedzielę, w godzinach popołudniowych, odbędzie się także Święto Pieczonego Ziemniaka w Młodzianowie, w gminie Kawęczyn.

Do tego zbioru imprez należy dorzucić jeszcze Festyn Tradycji Regionalnej i Dzień Seniora. To podwójne wydarzenie odbędzie się 13 września w sołectwie Dziadowice – Folwark. Niedzielna impreza rozpocznie się o godz. 15:00. Organizatorzy zaplanowali atrakcje zarówno dla osób „głodnych” wrażeń artystycznych, jak i głodnych w dosłownym znaczeniu. Ci pierwsi będą mogli wysłuchać występów zespołów ludowych, ci drudzy chętnie skosztują potraw kuchni regionalnej. Nikomu nie będzie doskwierać prawie jesienny chłód, gdyż będzie można się rozruszać podczas zabaw i konkursów sprawnościowych, a o dobre humory wszystkich gości zadba DJ. Na wydarzenie zapraszają: Stowarzyszenie Folwarczanie, Gmina Malanów i Starostwo Powiatowe w Turku.

AW

Podobne artykuły

Wideo:

Wideo: "Piknik dla Przyszłości" z Tomaszem Trelą....

13-09-2020

"Piknik dla przyszłości" w Turku z gościem...

09-09-2020
Orlik i Biblioteka Publiczna w Dobrej otwarte

Orlik i Biblioteka Publiczna w Dobrej otwarte

12-05-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama