niedziela 19 września 2021

Januarego, Konstancji, Leopolda

8°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

Przecięta wstęga na nowym placu zabaw!

Przecięta wstęga na nowym placu zabaw!
 

W sobotę 26 września o godzinie 16:00 odbyło się oficjalne otwarcie nowo wybudowanego Placu Zabaw w Żeronicach. Nowy obiekt powstał na placu przy strażnicy OSP Żeronice. Budowa placu została zrealizowana jako zadanie w ramach programu Wielkopolska Odnowa Wsi na lata 2013-2020.

Precyzując budowa jest owocem zdobytym w konkursie „Pięknieje Wielkopolska Wieś” . Jednak do realizacji programu powstania tej placówki nie doszłoby, gdyby nie unia dwóch sołectw tj. Żeronic i Ugorów. To dzięki dofinansowaniu pochodzącemu w Funduszu Sołeckiego wcześniej wymienionych sołectw od dziś okoliczni milusińscy będą mogli w bezpieczny sposób spędzać swój wolny czas na zabawie. Cały koszt inwestycji to niemalże 50 tysięcy złotych, z czego 20 tysięcy to wkład własny z sołectw Żeronice i Ugory. Reszta wartości to pieniądze, które udało się pozyskać w ramach programu Odnowy Wsi. Na otwarciu pojawiły się również lokalne Vip’y w osobie m.in.: Romualda Antosika, Dariusza Młynarczyka, czy Tadeusza Geblera. Normalnym jest fakt, że przy takiej uroczystości padło wiele gratulacji i podziękowań podczas przemówień zaproszonych gości. 

reklama

Prowadzącym całe wydarzenie oraz gospodarzem, który brał również udział w realizacji projektu był Michał Ignasiak, Lider Grupy Odnowy Wsi Żeronic.

A.Wojtyra-Kowalska

Podobne artykuły

Gmina Władysławów dba o kondycję mieszkańców. W...

Gmina Władysławów dba o kondycję mieszkańców. W...

05-09-2020
#ZostańWDomu: Place zabaw zamknięte z uwagi na...

#ZostańWDomu: Place zabaw zamknięte z uwagi na dużą...

23-03-2020
Trwa głosowanie na podwórko NIVEA w Turku....

Trwa głosowanie na podwórko NIVEA w Turku. Każdy...

10-06-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama