piątek 07 października 2022

Krystyna, Marii, Marka

8°C pochmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Bryl domaga się od powiatu szczerości i zainteresowania Jeziorskiem

Bryl domaga się od powiatu szczerości i zainteresowania Jeziorskiem
 

Podczas sesji Rady Powiatu w dniu 29 września w sali im. Solidarności zjawił się   przewodniczący Rady Gminy Przykona. Stanisław Bryl prosił władze powiatu o to, by szczerze określiły jakie inwestycje są w stanie wykonać w przyszłych latach w Przykonie, apelował także o większe zainteresowanie się regulacją wody na Jeziorsku.

Bryl na początku swej wypowiedzi zaapelował do władz powiatu o jedno - o szczerość. Zdaniem przewodniczącego Rady Gminy Przykona, jeśli powiat faktycznie nie ma środków finansowych, to powinno się o tym mówić wprost, zamiast owijać w bawełnę. – Panie starosto, chodzi o inwestycje na gminie Przykona. (…) Gdy wsłuchamy się w obrady Rady Powiatu, to jasne jest, że powiat nie ma pieniędzy. Tylko szanowni państwo - powiedzcie to wprost, że nie macie pieniędzy, nie przeciągajcie sprawy, tak jak to robicie do tej pory. My jako gmina też musimy mieć swoje planowanie strategiczne, zwłaszcza, że spadają nam dochody. Musimy mieć wiedzę, w jaki sposób konstruować budżet – mówił Stanisław Bryl prosząc, by władze powiatu jasno określiły np. jakie mają plany co do wydatkowania środków na chodnik w Przykonie.

reklama

Bryl prosił też, by władze powiatu zainteresowały się tym, jak funkcjonuje zbiornik Jeziorsko. Zdaniem samorządowca, procedura regulacji poziomu wody powinna przebiegać inaczej i trzeba się temu przyjrzeć, zgłaszać uwagi, wręcz lobbować. – Brak naszego zainteresowania spowoduje to, że w kwietniu będzie „sztywny” poziom Jeziorska. On miał dwa zadania - przeciwpowodziowe i rolnicze. Ani jedno ani drugie zadanie nie będzie spełnione, bo funkcjonuje zapis niekorzystny dla rolników. To jest chyba dla tych dobrze, co na motorówkach sobie pływają.

Ponadto przewodniczący Rady Gminy Przykona przypominał o braku należytego odwodnienia w Radyczynach.

AW

2
3

Podobne artykuły

Przykona. W Laskach drogę budują, w Bądkowie...

Przykona. W Laskach drogę budują, w Bądkowie...

z wczoraj
Sytuacja wyglądała naprawdę groźnie... Pożar na...

Sytuacja wyglądała naprawdę groźnie... Pożar na...

5 paźd.
Kajetan idzie jak burza. Kolejne sukcesy...

Kajetan idzie jak burza. Kolejne sukcesy młodego...

4 paźd.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama