piątek 17 września 2021

Franciszka, Lamberty, Narcyza

15°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Jasak: Oklejają przystanki plakatami wyborczymi. To nieestetyczne

Jasak: Oklejają przystanki plakatami wyborczymi. To nieestetyczne
 

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Tuliszkowie głos w sprawie plakatów szpecących wiaty przystankowe zabrała radna Agata Jasak. Z radną zgadzał się burmistrz Ciesielski, który mówił o tym, że oklejanie przystanków jest nielegalne, ale niestety trudno ów przepis wyegzekwować.

Radna mówiła w trakcie sesyjnych interpelacji o tym, jak bardzo w czasie wyborów oszpecane są miejsca użyteczności publicznej. –  Zbliżają się wybory i jesteśmy atakowani tymi ulotkami. Dużo tych materiałów jest przyczepianych na wiatach przystankowych. Nawet gdy zostaną w okresie po wyborach sprzątnięte, to jednak gdy one są przyklejone, a potem zerwane, to zostaje ten klej, zostają taśmy. Wygląda to bardzo nieestetycznie. Czy można zrobić coś, by nie były wieszane? Jakiś zakaz możemy wydać? – dociekała radna Jasak.

reklama

Głos w sprawie zabrał Grzegorz Ciesielski. Burmistrz mówił o tym, że wieszania plakatów wyborczych na wiatach przystankowych nie trzeba nikomu specjalnie zakazywać, gdyż jest to już zabronione. – Generalnie jest zakaz. Nie wolno tego robić na żadnych obiektach użyteczności publicznej.  Niestety trudno jest to egzekwować. (…) Mi też się to osobiście bardzo nie podoba. Kiedyś nawet próbowałem zerwać, bym się niedługo z tym panem tam posprzeczał. Robią to nielegalnie. Jest to trudne, gdyż wieszają prawie wszędzie. Teoretycznie jest potem czas na uporządkowanie tego, ale to jest jeszcze inny problem, gdyż tego też do końca nie robią. Nie tylko jeśli chodzi o wiaty, ale i w innych miejscach też – krytykował zjawisko „przedwyborczej gorączki” burmistrz Tuliszkowa.

Jak zauważył Grzegorz Ciesielski, Urząd Gminy i Miasta Tuliszków można wystąpić do sztabów i komitetów wyborczych o sprzątnięcie materiałów wyborczych i ich pozostałości, pod groźbą pewnych konsekwencji. – Spróbujemy ewentualnie to zrobić – stwierdził burmistrz.

AW

Jasak: Oklejają przystanki plakatami wyborczymi. To nieestetyczne

Podobne artykuły

Święta, święta i po... sprzątać nie ma komu

Święta, święta i po... sprzątać nie ma komu

26-12-2019
Tuliszków: Na wigilijnym spotkaniu zajadali...

Tuliszków: Na wigilijnym spotkaniu zajadali specjały...

18-12-2017
Ewinów: Wbili się autem w przystanek. Została...

Ewinów: Wbili się autem w przystanek. Została kupa...

04-09-2017

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama