piątek 24 września 2021

Dory, Gerarda, Maryny

12°C zachmurzenie małe Pogoda 7 dni »
reklama

Zawody wędkarskie o Puchar Burmistrza rozstrzygnięte!

Zawody wędkarskie o Puchar Burmistrza rozstrzygnięte!
 

Podczas niedzielnego poranka, bo już o godzinie 7:00 rozpoczęły się Spławikowe Zawody wędkarskie o Puchar Burmistrza Miasta Turku na akwenie wodnym „Żeronice”. 18 października 2015 to dzień, w którym po raz trzeci zorganizowano tego typu imprezę. O główną nagrodę rywalizowało 21 zawodników. 

Udział w zawodach brali najlepsi wędkarze ze wszystkich kół wędkarskich naszego miasta. Warto wspomnieć, że zawody te są jedynymi, podczas których wędkarze z pośród różnych kół wędkarskich mają okazję wspólnie spotkać się i rywalizować. Zawodnicy startowali w konkurencji indywidualnej, w której liczą się złowione kilogramy „żywej ryby”. Każdy zdobyty gram to 1 punkt. Druga konkurencja dotyczyła największej złowionej w tym dniu ryby, pod względem wagi. Wędkarze przed przystąpieniem do łowienia losowali swoje stanowiska.

reklama

Od godziny 7:00 zawodnicy mieli 120 minut na przygotowanie zanęt używanych podczas zawodów. Dopiero po tym czasie nastąpiły główne zawody, czas wędkowania trwał cztery godziny. Nad wodą dało się zauważyć trzy główne techniki wędkowania: przy użyciu bata, na tyczkę oraz odległościową. Każde zawody muszą podlegać kontroli sędziowskiej, w tym wypadu były to trzy osoby: sędzia główny – Edyta Ślósarska-Rosa, sędzia - Krzysztof Sobczak oraz sędzia – Leszek Buczyński.

Największą ilością złowionych ryb pod względem wagi i zwycięzcą zawodów został Karol Modelski z wynikiem 3080g. Drugie miejsce zajął Mariusz Rosiak  z wynikiem 2840g .Trzecie miejsce przypadło Mariuszowi Winiarskiemu  z wynikiem 2760g.

Największą złowioną w tym dniu rybą może pochwalić się zwycięzca tej kategorii Zieliński Piotr, złowiona przez niego ryba ważyła 900g. Dla zwycięzców przygotowano i wręczono nagrody za zdobyte wyniki.

reklama

Podczas zawodów wszystkie złowione ryby uszły z życiem, ponieważ zostały ponownie wpuszczone do zbiornika. Zawody odbyły się w idealnej aurze mimo porannych opadów deszczu, które zgodnie z przewidywaniami organizatorów szybko ustały i pozwoliły na spokojny przebieg imprezy.

Organizatorami wydarzenia było: Koło PZW nr 28 przy PAK KWB „Adamów”, Burmistrz Miasta Turku, oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Turku.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszego udanego wędkowania.

A.Wojtyra-Kowalska

 

Podobne artykuły

Ostatni sprawdzian UKS Sprinter przed...

Ostatni sprawdzian UKS Sprinter przed...

6 wrz.
Wideo: W Przykonie dobiegają końca...

Wideo: W Przykonie dobiegają końca Motoparalotniowe...

28 sierp.
Wideo: Treningi Motoparalotniarzy przed VII...

Wideo: Treningi Motoparalotniarzy przed VII...

9 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama