sobota 15 sierpnia 2020

Marii, napoleona, Stelii

reklama

Brudzew: O 110 zł drożej za tonę śmieci? Radni są przeciwni

Brudzew: O 110 zł drożej za tonę śmieci? Radni są przeciwni  - Radni poparli częściowo negatywną opinię ws cennika MZGOK
Radni poparli częściowo negatywną opinię ws cennika MZGOK 

Chciałoby się, by koszt gospodarki odpadami był jak najniższy, ale nie o wszystkim można decydować w 100% na poziomie gminy. Zdrożeć może wszakże koszt odbioru odpadów „na bramie” Zakładu Gospodarki Odpadami Komunalnymi. Tak też stać się ma niebawem w Koninie, co nie spodobało się brudzewskim samorządowcom, którzy wydali częściowo negatywną opinię na temat propozycji nowego cennika.

W poniedziałek 19 października odbyła się XII sesja Rady Gminy Brudzew. W jej trakcie samorządowcy zajęli się rozpatrzeniem projektu uchwały w sprawie wyrażenia opinii dotyczącej propozycji cennika na rok 2016 za odzysk i unieszkodliwianie odpadów komunalnych. – Cena śmieci zmieszanych w Koninie „na bramie” wzrasta o 110 zł na tonie, cena śmieci zmieszanych. To będzie też dotyczyło 4 gmin powiatu tureckiego – informował wójt Cezary Krasowski.

reklama

Choć Miejski Zakład Gospodarki Odpadami Komunalnymi w Koninie ma swoje wyliczenia, to jednak radnych nie przekonuje pomysł wydatkowania większych pieniędzy. Skoro więc samorządowcy mogą wyrazić swoje zdanie, to powstał projekt uchwały, w  którym wyraża się negatywną opinię dla części propozycji cennika na 2016 rok w zakresie dotyczącym frakcji niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych w proponowanej cenie 298,90 zł netto za 1 tonę. Gwoli ścisłości należy dodać, że dla pozostałych pozycji cennika wystawiono opinię pozytywną.

Jak sprawić, by cena „na bramie” MZGOK była niższa? Firma musi osiągać większe przychody ze sprzedaży surowców wtórnych czy też złomu żelaznego. To sprawia, że kalkulacja cen wypada lepiej. – To jest bardzo ważne. Im więcej trafi takich odpadów do MZGOK, tym ta cena jest potem niższa. To jest jeden ze składników kalkulacji – wyjaśniał Cezary Krasowski tłumacząc jak ważne jest to, by okoliczne gminy kierowały do MZGOK maksymalny strumień odpadów komunalnych (o tym więcej w odrębnym materiale).

Radni jednogłośnie poparli projekt uchwały, wystawiający częściowo negatywną częściowo pozytywną opinię o propozycji cennika MZGOK na rok 2016.

AW

Podobne artykuły

Wójt Krasowski z absolutorium za 2019 rok

Wójt Krasowski z absolutorium za 2019 rok

26 czerw.
Przywrócono pełne funkcjonowanie PSZOK w Turku

Przywrócono pełne funkcjonowanie PSZOK w Turku

15 maj.
Samorządowcy z Brudzewa wspierają szpital w Turku

Samorządowcy z Brudzewa wspierają szpital w Turku

23 kw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama