czwartek 23 września 2021

Bogusława, Liwiusza, Tekli

16°C słabe opady deszczu Pogoda 7 dni »
reklama

Tuliszków: Podatki nie wzrosły. Niektóre nawet zmalały

Tuliszków: Podatki nie wzrosły. Niektóre nawet zmalały
 

6 listopada odbyła się XI sesja Rady Miejskiej w Tuliszkowie. Sednem tychże obrad było przyjęcie nowych stawek podatkowych. Bez obaw – obyło się bez ich zwiększania i sięgania głębiej do kieszeni podatnika.  Nie zmieniliśmy podatków, one pozostały na tym samym poziomie z tego roku. Nie podnosimy podatku, a wręcz w niektórych przypadkach zostały one obniżone. To pozytywna informacja – mówił burmistrz Ciesielski. 

"Nowe" stawki nie są wcale takie „nowe”, gdyż w wielu przypadkach wysokość podatku w roku 2016 będzie na tym samym poziomie, co w roku 2015. Przyjęte projekty uchwał określają m.in. wysokość rocznych stawek podatku od nieruchomości na rok podatkowy 2016 na terenie Gminy i Miasta Tuliszków w następujący sposób:

reklama

a) Od gruntów związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej bez względu na sposób zakwalifikowania w ewidencji gruntów i budynków - 0,66 zł za m2
b) Gruntów pod wodami powierzchniowymi stojącymi lub wodami powierzchniowymi płynącymi jezior i zbiorników sztucznych - 4,58 zł za 1 ha
c) Gruntów  pozostałych, w tym zajętych na prowadzenie odpłatnej statutowej działalności pożytku publicznego przez organizacje pożytku publicznego - 0,23 zł  za m2.
Wszystkie wspomniane stawki na rok 2016 są takie, jak na rok 2015.

W 2016r. obowiązywać będzie też podatek od gruntów niezabudowanych objętych obszarem rewitalizacji, o którym mowa w ustawie z dnia 9 października 2015 r. o rewitalizacji (Dz. U. poz. …), i położonych na terenach, dla których miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego przewiduje przeznaczenie pod zabudowę mieszkaniową, usługową albo zabudowę o przeznaczeniu mieszanym obejmującym wyłącznie te rodzaje zabudowy, jeżeli od dnia wejścia w życie tego planu w odniesieniu do tych gruntów upłynął okres 4 lat, a w tym czasie nie zakończono budowy zgodnie z przepisami prawa budowlanego - 3,00 zł za m2.

W 2016 roku mieszkańców Tuliszkowa i okolic obowiązywać będzie również podatek od budynków lub ich części:
a) mieszkalnych – 0,56 zł za m2
b) związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej oraz od budynków mieszkalnych lub ich części zajętych na prowadzenie działalności gospodarczej – 19,40 zł za m2
c) zajętych na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie obrotu kwalifikowanym materiałem siewnym – 10,68 zł za m2 (w 2015 – 10,80 zł)
d) związanych z udzielaniem świadczeń zdrowotnych w rozumieniu przepisów o działalności leczniczej zajętych przez podmioty udzielające tych świadczeń – 4,65 zł za m2  (w 2015 – 4,70 zł)
e) od pozostałych, w tym zajętych na prowadzenie odpłatnej statutowej działalności pożytku publicznego przez organizacje pożytku publicznego – 4,10 zł za m2.

reklama

Określono też dzienne stawki opłaty targowej na terenie Gminy i Miasta Tuliszków:
a) przy sprzedaży z samochodów i ciągników z przyczepą o ładowności do 2 ton oraz wozów konnych - 15,00 zł
b) przy sprzedaży z samochodów i ciągników z przyczepą o ładowności powyżej 2 ton - 18,00 zł
c) przy sprzedaży w pozostałych przypadkach w zależności od wielkości faktycznie zajętej powierzchni gruntu za każdy rozpoczęty m2 - 3,00 zł

Oprócz wspomnianych stawek, radni radni zatwierdzili też projekt uchwały, dotyczący wysokości stawek podatku od środków transportowych.

AW

Tuliszków: Podatki nie wzrosły. Niektóre nawet zmalały

Podobne artykuły

W gminie Dobra podniosą opłaty za śmieci....

W gminie Dobra podniosą opłaty za śmieci. Powodem...

z dzisiaj
Podziękowania i gratulacje dla strażaków...

Podziękowania i gratulacje dla strażaków podczas...

z dzisiaj
Sprzedajesz w systemie Tax Free? Nie zapomnij o...

Sprzedajesz w systemie Tax Free? Nie zapomnij o...

20 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama