wtorek 19 stycznia 2021

Erwiny, Henryka, Mariusza

reklama

Brudzew: Nad Kiełbaską stanął nowy most

Brudzew: Nad Kiełbaską stanął nowy most - foto: M. Derucki
foto: M. Derucki 

Na nowym moście „przez Kiełbaskę” w Brudzewie, odbyła się dziś (tj. 19 listopada) konferencja prasowa podsumowująca tę inwestycję. Starosta Turecki, Mariusz Seńko, w obecności wykonawcy, Kierownika Zarządu Dróg Powiatowych oraz radnych powiatowych i gminnych, symbolicznie, lecz bez zbędnych ceremonii, oddał obiekt do użytku.

Otrzymaliśmy na tę inwestycję dotację celową z budżetu państwa w kwocie 330 tys. zł, czyli praktycznie połowę kosztów tej inwestycji – poinformował przybyłe media starosta Mariusz Seńko.  - Sądzę, że mieszkańcy gminy i miejscowości będą mogli teraz bezpiecznie korzystać z tego obiektu, tym bardziej, że powstał tutaj chodnik – dodał włodarz.

reklama

O przebiegu inwestycji oraz o szczegółach technicznych opowiedział zebranym Andrzej Paruszewski, Kierownik Zarządu Dróg Powiatowych: – Cieszę, że most w ogóle powstał, gdyż mieliśmy kłopoty formalne, którym na szczęście podołaliśmy. Później była obawa, że nie zdążymy złożyć wniosku, bo procedurę powinno się rozpocząć wcześniej, lecz nie było ku temu klimatu. Kolejnym problemem był powtórny przetarg, ze względu na niezgodności w ofertach, co działało nie niekorzyść wykonawcy, gdyż termin wykonania obiektu zostawał ten sam.

Przebudowa trwała w sumie 3 miesiące. Rozpoczęto ją 22 lipca br., a zakończono 23 października. Inwestycja polegała na rozbiórce całego ustroju nośnego i wyremontowaniu podpór skrajnych i pośrednich. Założono nowy ustrój nośny składający się ze stalowych dźwigarów oraz płyty żelbetonowej. Zrobione zostało również przejście dla pieszych.

Koszt całej inwestycji to 665 tys. zł. Wykonawcą inwestycji był Zakład Inżynierii Budowlanej ADOR s.c. z Łodzi.

reklama

Most w Brudzewie to przeprawa o dużym natężeniu ruchu nie tylko w skali gminy, ale również w skali całego powiatu. Jest szczególnie ważnym połączeniem dla podróżujących w kierunku miasta Koła.

md

Podobne artykuły

W Tuliszkowie nowe drogi za ponad 4 miliony...

W Tuliszkowie nowe drogi za ponad 4 miliony złotych

z wczoraj
Nowy chodnik w Dziadowicach już gotowy

Nowy chodnik w Dziadowicach już gotowy

29-12-2020
Osiem jednostek OSP z gminy Dobra z...

Osiem jednostek OSP z gminy Dobra z dofinansowaniem...

21-12-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama