czwartek 24 września 2020

Dory, Gerarda, Maryny

reklama

Marek Kubiak Komendantem Głównym PSP?

Marek Kubiak Komendantem Głównym PSP?
 

Marek Kubiak – to nazwisko przewija się w branżowych mediach związanych z pożarnictwem, a także w dyskusjach na Facebooku. Czy faktycznie mieszkaniec naszego powiatu ponownie stanie na czele krajowych struktur PSP? Wygląda na to, że są na to spore szanse.

Kilka tygodni temu Prawo i Sprawiedliwość odniosło duży wyborczy sukces.  Wybory to rzecz jasna nie tylko wskazanie nowych posłów i senatorów, ale to także cały wachlarz personalnych zmian w rozmaitych instytucjach.  W kuluarach od pewnego czasu usłyszeć można pogłoski, że Markowi Kubiakowi pisane jest niebawem dużo poważniejsze stanowisko, niż obecna funkcja radnego powiatowego. O tychże przypuszczeniach można było przeczytać chociażby w jednym z ostatnich numerów tygodnika „Echo Turku”.

Teraz o Marku Kubiaku robi się coraz głośniej. Nazwisko lokalnego samorządowca pojawiło się m.in. na łamach serwisu remiza.com.pl. Redakcja tego bardzo popularnego wśród strażaków portalu sugeruje, że z dużym prawdopodobieństwem to właśnie Marek Kubiak będzie nowym Komendantem Głównym PSP.

Najczęściej wymieniane jest imię i nazwisko wcześniejszego Komendanta, który urzędował na tym stanowisku w latach 2007-2008 właśnie za rządów PiS. Jest nim właśnie Marek Kubiak” – czytamy na łamach remiza.com.pl.

Tego typu rozważania przerodziły się w facebookowe dyskusje. Internauci, słysząc o przytoczonym pomyśle, wyrażają się bardzo pochlebnie. „Bardzo dobrze wspominam Pana Komendanta i szczerze mu kibicuje” – pisze pan Michał z Mosiny na fanpage'u Polskiego Serwisu Pożarniczego. „Człowiek z klasą, a przede wszystkim z pomysłem jak uzdrowić struktury Polskiej Straży. Ogromna wiedza jednym słowem dobry rzemieślnik tego fachu” – dodaje pan Arkadiusz z okolic Katowic. Czy przypuszczenia się potwierdzą? To jak zwykle pokaże czas.

Marek Kubiak to absolwent Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. W latach 2007-2008  Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej, w latach 2006 –2007  Wielkopolski Komendant Wojewódzki PSP. Obecny radny powiatowy PiS (a właściwie wiceprzewodniczący Rady Powiatu) to zarazem działacz Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP, Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Pożarnictwa, Naczelnej Organizacji Technicznej oraz Polskiego Czerwonego Krzyża.

AW

Marek Kubiak Komendantem Głównym PSP?

Podobne artykuły

Pożar baraku przy Sportowej. Spłonął sufit i dach

Pożar baraku przy Sportowej. Spłonął sufit i dach

3 wrz.
Rządowa pomoc dla szkół. Przekazali płyny do...

Rządowa pomoc dla szkół. Przekazali płyny do...

30 sierp.
Listy do redakcji: Pamiętajmy i rozliczajmy PiS...

Listy do redakcji: Pamiętajmy i rozliczajmy PiS za...

16 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama